תרופות בצום
שלום, אני כותב אליכם כי כתוב "רפואה והלכה" – אשתי בחודש השביעי להריון. היו לנו הפלה אחת והפסקת הריון בגלל ריבוי מומים. אשתי לוקחת אלטרוקסין
בס"ד
לכבוד הרב מרדכי הלפרין שלום! שלחתי את השאלה לרב יוסף אלנקווה והוא המליץ שאפנה אל הרב את השאלה. אני מקוה שאני פונה למקום הנכון, ובהזדמנות זו גם אשאל האם מכון שלזינגר עוסק גם בבעיות נפשיות. להלן השאלה: אני סובלת כבר כמה שנים מהפרעת חרדה OCD. בהתחלה, לפני כ-6 שנים סבלתי מאוד ממעשים כפייתיים ומחשבות אובססיביות. אז עוד לא ידעתי מה יש לי לכן נתתי לזה להשתלט עליי. לאט לאט עבדתי על עצמי, הלכתי לפגישות מועטות אצל פסיכולוגים שלא הועילו לי, אך עשיתי על עצמי עבודה עצמית והתקדמתי מאוד. כיום ב"ה מעשים כפייתיים כמעט שלא קיימים אצלי, ומחשבות מופיעות פעם בכמה חודשים רק. הבעיה שכשמופיעה מחשבה היא תופסת אותי חזק, מדכאת אותי וגורמת לי לבעיות בתפקוד יומיומי, כך שעדיין, נראה שלא הבראתי.
מאחר ואני בחורה דתיה המחשבות אצלי מתבטאות בצורה דתית – חטאתי לה`, חטאתי לאנשים ועליי לבקש סליחה וכו`. המחשבה האחרונה הטרידה אותי באופן נוראי עד שהתחלתי שוב ללכת לפסיכולוגית, הפעם בעזרת ה`, כדי לטפל בבעיה כמו שצריך ולהפסיק לסבול. הפסיכולוגית הזו מאוד מאמינה בתרופות וכבר מהפגישה הראשונה מאוד ממליצה לי להתחיל לקחת כדי שיהיה לנו יותר קל לטפל בחרדה שמסתתרת מאחורי המחשבות שאיני מצליחה לשלוט בהם. מובן שהפסיכולוגית שלי דתיה. אך חשובה לי הגישה התורנית לעניין. זה צעד גדול מאוד מבחינתי לקחת תרופות ובמיוחד כשאני בתקופת ה"שידוכים". היא ממליצה על תרופות מקבוצת SSRI, תרופות נוגדות דיכאון המדכאות גם אובססיות. אני לא מפסיקה לחשוב על כך שמאחר והמחשבות שלי תמיד בתחום ההלכתי, אולי יש גישה יהודית לטפל בכך, גם ללא תרופות.
רציתי לשאול אם הרב מבין בעניין ואם כן מה הרב חושב על נטילת תרופות?
בנוסף, האם הרב מכיר נשים תורניות יראות שמים המטפלות ב-OCD אולי אפילו בדרך יהודית?
תודה רבה
הדבר נכון גם לגבי מחלות בתחום בריאות הנפש. על פניו, נראה שפנית לגורם מקצועי בתחום בריאות הנפש, ואם אכן כך, מן הראוי להתקדם בטיפול על פי הנחיות המטפל המקצועי המוסמך.
שלום, אני כותב אליכם כי כתוב "רפואה והלכה" – אשתי בחודש השביעי להריון. היו לנו הפלה אחת והפסקת הריון בגלל ריבוי מומים. אשתי לוקחת אלטרוקסין
מספר השאלה: כותרת תוכן השאלה. אמי מעל גיל 80 חולת לב לוקחת תרופות. הרופא אסר עליה לצום בגלל התרופות. כיצד עליה לקחת אותם כשהיא צריכה
שלום רב, שמי יונית, ואני סטודנטית לרפואה בשנה ג' בהדסה עין כרם. במסגרת עבודת סמינר בוגר, אני מתעניינת בנושא השפעת האמונה והדת (ובתוכן התפילה) על
בס"ד שלום וברכה. אני בת 23 לאחר 2 הפלות בשבוע9 +-. לאחר בירור רפואי אצל המטולוגית התברר שיש לי ככל הנראה תסמונת של קרישיות יתר.
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.