הנקה בצום יום הכיפורים
שלום רב, ילדתי לפני 3 שבועות בדיוק. התינוק שלי מקבל מזון מהנקה בלבד, איני שואבת ולא נותנת לו בקבוק. אני מרגישה קושי עצום לצום השנה.
Hello,
I'm currently researching issues of abortion in halacha. I've gone through the sugyas related to abortion and Jews, particularly issues in which it is permissible. I'm having difficulty finding היתרים for non-Jews. I've only been able to find this (אנצקלופדיה רפואית הלכתית ערך הפלה):
במקרה של סכנה לאם במהלך ההריון או הלידה, מותר לבצע הפלה גם בגוי
שו"ת מחזה אברהם ח"ב חיו"ד סי' יט, על פי תוס' סנהדרין נט א ד"ה ליכא. וראה הסברו של הגרש"ז אויערבאך בנשמת אברהם חחו"מ סי' תכה (א23)
Are there any sources that refer to possible reasons for abortion like 1) rape 2) incest 3) psychological issues?
Just to clarify I'm asking for research purposes not for הלכה למעשה or any policy decisions.
Thank you in advance
הצדדים להיתר שמופיעים בכמה פוסקים לענין הפלה במקרים של אונס או ממזרות מבוססים על כך שהפלה היא אינה איסור רציחה, אלא איסור אחר. לכאורה, בעכו"ם שנהרג גם על הריגת עובר, אין מקום כלל להתיר מטעמים אלו. אולם, עי' באינצ' הלכתית רפואית (ערך הפלה, הע' 389) שהביא מכמה אחרונים שחקרו האם האיסור הוא רציחה ממש (שעובר נכרי דינו כנפש) או עבירה מיוחדת שגם חייבים עליה, אך לא מגדרי רציחה (שאינו נפש גמור עדיין). לפי שיטות אלו, יש אולי מקום לדון גם בגוי האם יש היתר כל שהו בנסיבות אלו. וצע"ג.
לעומת זה, כשמדובר בחשש לפגיעה פסיכולוגית, יש מקרים שבהם החשש הפסיכולוגי גובל בספק סכנה, וכבר מוזכר בפוסקים לענין שבת לחוש לסכנה פסיכולוגית כסכנה רפואית. במקרים אלו, יש מקום להתיר עפ"י התוס' כמו במקום סכנה רפואית. אולם, עיי"ש באינצ' הלכתית רפואית הע' 395 בשם שו"ת מנחת אברהם סי' מב שבגוי אין להתיר משום ספק סכנה בלבד, אלא במקום סכנה ברורה.
בברכה,
מאיר אורליאן
שלום רב, ילדתי לפני 3 שבועות בדיוק. התינוק שלי מקבל מזון מהנקה בלבד, איני שואבת ולא נותנת לו בקבוק. אני מרגישה קושי עצום לצום השנה.
I am writing an article about reconstructive breast surgery following a mastectomy. I must also address the question of permissibility/prohibition of prophylactic mastectomy with a
רציתי לשאול בנוגע לאשה שזמן הביוץ הוא לפני המקווה אנחנו מנסים כבר שנה ומעלה להביא עוד ילדים והבנתי שלפי הרב עובדיה אפשר לטבול לפני המקווה
אני אישה שומרת מצוות בת 35 אם לחמישה ילדים. יש לי היסטוריה ארוכה של דימומים בין וויסתיים. בהמלצתו של רופאי התקנתי את המירנה למניעת הריון
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.