שיבוט בהלכה
מספר השאלה: 113665 ילד משובט עלול לסבול בתור ילד ואדם מבוגר אך המשפחה חושבת שלא ורוצה לשבט ?האם מותר מבחינת החוק וההלכה?
שלום אני נשוי בן 21. כבר הרבה שנים שאני בהתמודדות עם יצר העריות בכל הקשור לאינטרנט, ואני משתדל להרבות טוב, לשמוח, ללמוד תורה ולהרחיק כמה שאפשר בין הנפילות וכל שאר העצות. אבל לאחרונה המצב נעשה הרבה יותר קשה ואני נופל כל הזמן. אני ואשתי נמצאים בטיפול זוגי בגלל הפלות שהיו לנו והיו מאד קשים לאשתי, ושאלתי אותו איך (או האם) לערב אותה בנסיונות ובנפילות שלי. (היא יודעת על זה בגדול, כבר דיברתי איתה כמה פעמים והיא יודעת שזה קורה לפעמים אבל אניי לא ספציפי) אם הרב יוכל בדרך אגב לענות על זה – אודה לו מאד. מה שיצא זה שהפסיכולוג הציע שאפגש איתו לשיחה פרטית, והוא נתן לי כל מיני עצות והדכות שחלק מהן התנהגותיות אבל בנוסף הוא טוען שיש לי OCD (הפרעה אובססיבית כפייתית או משהו) והציע שאלך לפסיכיאטר שיתן לי תרופות. הוא טען שכמו שכשאדם חלש כי חסר לו ויטמין זה לא בושה בכלל לקחת כדור, ככה אותו דבר פה שחסר לי איזה רכיב כימי במוח. אני לא יודע מה לעשות עם זה. מפריעות לי השאלות – אם אפשר ככה עם כדור לשחק לי עם הראש אז מי אני? ועוד דברים בסגנון כזה. בכלל, אולי זו סתם עקיפה של הנסיון שה` נותן לי (בצורה קיצונית זה דומה אולי לעוור את העיניים כדי לא לראות דברים לא צנועים) אשמח לשמוע מכם תודה
שאלותיך טובות וראויות.
מי שזקוק לתרופה בגלל OCD ראוי שיקח אותה בהדרכת רופא, ובכך הוא גם מקיים מצוה של שמירת הבריאות.
הקב"ה ברא תרופות כדי שניתן יהיה לעזור בהם לאנשים סובלים, כשהתרופה יכולה למנוע מהם את הסבל המיותר.
מספר השאלה: 113665 ילד משובט עלול לסבול בתור ילד ואדם מבוגר אך המשפחה חושבת שלא ורוצה לשבט ?האם מותר מבחינת החוק וההלכה?
בס"ד הרב ד"ר מרדכי הלפרין שלום רב,לפני כשנה אושפזתי בערב רה"ש עצמו בבי"ח עקב כאבי בטן חזקים, ב"ה, אלא פשוט מעי רגיז. השאלה שלי מה
התחלתי להשתמתש במשאבת אינסולין . מדובר במערכת ממוחשבת . שאלתי האם ניתן להשתמתש בשבת/חג על ידי לחיצה על הכפתורים (משנה כיתוב על הצג וגם מפעיל
בס"ד שלום! רציתי לשאול עד כמה הסבירות גבוהה להרות עם אמצעי מניעה. יש לי התקן מירנה חודשיים, בימים האחרונים הרגשתי תחושות משונות מאוד שהזכירו לי
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.