אמצעי מניעה (לאחר לידה שמינית)
אני בת 43, לאחר לידה שמינית. רציתי את המלצתכם באיזה אמצעי מניעה להשתמש? בעבר השתמשתי בהתקן רגיל ונקלטתי להריון ביחד איתו(בהריון ה-3). בשימוש בגלולות, סבלתי
לכבוד ההנהלה מכון שלזינגר.
שלום רב!
אדם חרדי שמאושפז בבית חולים של גוים בראש השנה, וע"י בחדר שוכב אדם חילוני,(אולי בגדר אפיקורס). והגיע שליח של הקהילה לתקוע לו בשופר, והחילוני החל להתלונן שאינו רוצה לשמוע תקיעת שופר בגלל שמפריע לו מחמת סיבות שאינן מוצדקות. ולעמת זאת החולה החרדי מתעקש מאד שכן יתקעו לו בשופר. והחילוני מאיים עליו שיתלונן עליו בפני ההנהלה של בית החולים. ואפילו הכי לא מוכן החרדי לבטל המצוות עשה שעומדת לפניו.
הצדדים בספק. עשה דוחה לא תעשה אפילו במקום הרבה לאוין (תוס' יבמות ג:). האם אף במקום חילול השם.
ואף אם נאמר שנידחית המצוה מפני החילול השם, האם נימא שיש לכפות עליו על קיום המצוה. מהא דמבואר בנתיבות המשפט סימן ג' וכן פסק החת"ס. שכופין על מצות עשה ואפילו הוא ביחיד בלא בי"ד.
האם ישתנה הדין כשמדובר בגוי?
ר ג
אני בת 43, לאחר לידה שמינית. רציתי את המלצתכם באיזה אמצעי מניעה להשתמש? בעבר השתמשתי בהתקן רגיל ונקלטתי להריון ביחד איתו(בהריון ה-3). בשימוש בגלולות, סבלתי
ביתי בת שנתיים וחצי ב"ה. בערב שבת האחרון היא לא הרגישה טוב. בשעה 16:00 מדדתי לה חום היה לה 40 מעלות. נתתי לה אקמול. בשעה
שלום כבוד הרב, אני בת 16 ועושה עבודה בתוש"בע על ביקור חולים בעזרת טלפון. השאלה היא כזאת: יש מצווה של ביקור חולים מהתורה אבל אם
האם יש בעייה בהשתלת עצם מן החי בחניכיים? האם עדיף עצם אדם או שאין בעייה בכלל ארז
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.