אני חולה בסרטן המעי הגס שהתפשט לחלל הבטן. המעיים (בעיקר הדקים) חסומים במידה כזו או אחרת כבר כחודש. התקינו לי זונדה בקיבה, כך שאני יכול לנקז נוזלים ממנה כרצוני לתוך שקית (במקום להקיא). אני אוכל אוכל נוזלי, שכנראה ברובו לא נספג ויוצא דרך הזונדה. רוב הזמן אין לי יציאות, אולם בחלק מהזמן קיימת תחושת צורך (שאין בה ממש – אם אני הולך לשירותים לא קורה שום דבר, לפעמים יש שחרור של גזים אבל אפילו זה נדיר). מתן שתן כרגיל. ישנם ימים של שלשול (בתדירות של בין 3 ל10 פעמים ביום, שלשול נוזלי לחלוטין).
השאלה הבסיסית שלי היא מה עושים לגבי תפילות, תפילין, ברכות בשני מצבים אלו (שלשול וחסימה).
האם יש נפק"מ נוספות?
לגבי החסימה אין נפק"מ כלל וכלל. בזמן שלשולים אם יש הרגשה אסור להתפלל עד אחרי שהתפנותה. מותר להניח תפילין אך כמובן צריך להורידם ברגע שיש הרגשה של שלשול. בשעת הדחק מסיפק להניח תפילין ולקרוא רק שמע ישראל וברוך שם.
אני אב לילד בן 16 הסובל משיתוק מוחין מרותק על כיסא גלגלים מסוגל ללכת רק מספר צעדין ועם עזרה בקרוב נעבור שתי בשבתות בחו"ל במקום
שלום, ברצוני לדעת האם התרופה: סופרדין תוסס (Supradyn effervescent tablets) כשרה? אשמח לקבל תשובה בהקדם. בברכה,
הייתי מעדיף שהשאלה לא תפורסם. אני רווק דתי כבן 20 שמטופל אצל פסיכולוג דתי.בטיפול אצלו אמרתי לו שמעולם לא הוצאתי זרע לבטלה(כמובן לא תוך כדי
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.