פרקינסון ושז"ל
אני בן 56 נשוי עם 4 ילדים-מעל 20 שנה אני חולה בפרקינסון- דבר המשפיע על חיי האישות. זה גורם לי לשז"ל- וגם לדאגות על גודל
לאחר ניתוח ערמונית, יש לי בעיית שליטה בשתן ואני משתמש באופן זמני בתחתונית (פד), אשר לתוכו מטפטף השתן. הצד החיצוני נשאר יבש, אך הצד הפנימי רטוב מטפטופי שתן. זה דומה לחיתול רטוב של תינוק. האם במצב זה מותר להתפלל, להניח תפילין ולברך.
הטיפות מעכבות את התפלה רק אם מרגישים שהן יוצאות. ובזמן שהן יוצאות וחייבים להפסיק בכל מקום שנמצאים בתפלה כי אז אסור להוציא שום דבר שבקדושה מן הפה או להרהר בהם. אחרי שהן יצאו, מותר להמשיך בתפלה אחרי נטילת ידים. (אך אם אחרי הטלת מים תוכל לחכות עד שגם הטיפות אלו יצאו בלא לעכב את התחלת תפלתך והנחת תפילין, ודאי טוב, אבל אסור להגזים בהמתנה.)
אני בן 56 נשוי עם 4 ילדים-מעל 20 שנה אני חולה בפרקינסון- דבר המשפיע על חיי האישות. זה גורם לי לשז"ל- וגם לדאגות על גודל
ב"ה שלום הרב, במסגרת לימודי רפואה, אנו מבצעים ניתוחי גופה ביהודי. לניתוחים אלו, לצורך הלימודים, קיבלתי היתר מהרב אבינר. למיטב ידיעתי אסור ליהודי לתרום את
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.