הפעלת גלוקומטר בשבת
שלום. האם לחולי סוכרת מסוג 1,מותר לבצע את הבדיקות הכרוכות בדקירת האצבע והדלקת מכשיר הגלוקומטר,בשבת ובחגים. האם יש מכשירים אחרים לשבת. בנוסף ,מה עושים בימי
לכבוד הר' שלום.
ברצוני לדעת מהו יחס ההלכה והרפואה מבחינה הלכתית, אתית ומשפטית לגבי הטיפול בחולה עם תסמונת מינכהאוזן? עד לאן צריך לטפל ומהיכן כבר אסור? האם צריך לשתף את המטופל בדילמות שלנו ובחשדות שלנו לגבי היותו לוקה במינכהאוזן?- מה לגבי האפשרות שאם ידע בחשדנו זה הוא יעזוב וידיע לביה"ח אחר שם לא יחשדו במחלה וינתחו אותו או יעמידו אותו בפני טיפולים מסוכנים?
אשמח לתשובה בהקדם,
תודה רבה,
הכלל ההלכתי הוא פשוט: אסור להזיק.
הפרקטיקה הנובעת מכך תלויה בכל מקרה ומקרה.
על פי ההלכה (ולא תמיד ע"פ החוק) מותר להמנע מלמסור לחולה חשדות או אינפורמציה רפואית הנוגעת לו אם מתן האינפורמציה עלול לגרום לו נזק.
שלום. האם לחולי סוכרת מסוג 1,מותר לבצע את הבדיקות הכרוכות בדקירת האצבע והדלקת מכשיר הגלוקומטר,בשבת ובחגים. האם יש מכשירים אחרים לשבת. בנוסף ,מה עושים בימי
אני עורכת סמינריון בנושא הפלות מלאכותיות בישראל ובעיקר מתייחסת לעמדות של חילוניות, כלומר מתי הן מגדירות עובר כחי, מה מידת המתירנות שלהן וכו'. היכן אוכל
שלום רב ! האם אישה יכולה לדרוש גט מבעלה והרבנות תאשר זאת בנתונים הבאים? 1. אחרי שהבעל לא הצליח להביא לה ילדים (למשף כמה שנים)
שאלה: שלום,בבית החולים בו אני עובדת כאחות, יש כתבניות, שהמטרה שהן יעשו את מה שאסור לנו בשבת. הבעיה שיש כתבנית אחת לכל מחלקה ובדר"כ אנחנו
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.