הדרכת דיסקציות – מספר שאלות
אני תלמידת רפואה שנה ב, והפנתה אותי אליך לאה גוטסמן. לאחרונה התחלתי להתעניין בהדרכת דיסקציות בשנה הבאה, אולם כרגע אני לא מבצעת נתיחה מטעמי דת.
רופא המשפחה שבאתי אליו איבחן לי תסמונת המעי הרגיז לתופעות שמצויות אצלי כבר די הרבה זמן. עד שאצליח להתגבר על ההבעיה ולטפל בה עד הסוף עדיין כל יום עליי להתמודד עם : הפחות, והרגשה שתמיד אני צריכה לשירותים, (למרות שזה לא יוצא, מעין עצירות.) מצפוני אינו נקי כל פעם שאני ניגשת להיתפלל, וזה גורם לי להרגשה רעה, הרי זו עבירה לעמוד כך לפני הקב"ה..! כמה שאשתדל לפני כן להכין את גופי לתפילה, וללכת שוב לשירותים, עדיין יופיעו התופעות גם באמצע התפילה. מה אפשר לעשות? האם בסוג בעיה כזו ניתן לראות היתר לתפילה גם במצב לא אידיאלי מתוך חוסר ברירה? תודה!
כעיקרון מותר להתפלל חוץ מזמן ההפחה ואז צריכים להפסיק ואם יש ריח אז עד שיעבור הריח. הבעיה העיקרית היא תפילין ואסור להניח תפילין בזמן הפחה. ולכן צריכים להניח תפילין אפילו לדקה בין הפחה להפחה ולא מבשך כל התפלה. לגבי ההרגשות שצריכך לשירותים כיון שאלה רק הרגשות, מותר לתפלל.
אני תלמידת רפואה שנה ב, והפנתה אותי אליך לאה גוטסמן. לאחרונה התחלתי להתעניין בהדרכת דיסקציות בשנה הבאה, אולם כרגע אני לא מבצעת נתיחה מטעמי דת.
לפני מספר חודשים אובחנתי שסבלתי מהתקף "גאוט" כאשר היו לי כאבים עזים בבסיס הבוהן ברגל ימין, וכאשר בדיקות הדם הראו על ממצאים חריגים ( 7.2-7.4)
הגמרא בחגיגה שואלת האם נערה בתולה שנכנסה להריון מותרת לכהן גדול, וממשיכה בשאלה האם יש לחשוש לדעת שמואל שאומר שאפשר להכניס מישהי להריון בלי להוריד
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.