נתינת שם לנפל
שלום רב. לצערי עברתי אירוע של מות עובר. בתחילת החודש השביעי. העובר נולד מת ונשלח לקבורה. לאחרונה שמעתי על משפחות שגם להם קרה הדבר, ונתנו
נשאלתי האם אשה שצריכה לקבוע מועד לניתוח קיסרי בשבוע שלפני יום הכיפורים – ומבחינת הרופאים הם אומרים שאין חשיבות לאיזה יום במהלך השבוע הזה. האם מותר לה לכתחילה לקבוע את הניתוח למרחק של פחות משלושה ימים לפני הצום, בכדי לפטור אותה מהצום?
ושאלה נוספת -המסתעפת מהשאלה ההיא: האם יש לקחת בחשבון שהיא תאושפז חמשה ימים אחרי הניתוח, וממילא אם יום הכיפורים חל ביום חמישי יחללו עליה גם יום כיפור וגם שבת – והאם מסיבה זו היא מחוייבת להקדים את הניתוח למועד מוקדם יותר?
תודה
י
כל עוד לא הסתיים החודש התשיעי להריון עדיף לאחר את הניתוח אם אין סיבה רפואית להקדימו.
לכן אם איחור יעביר את הניתוח לאחרי יום הכיפורים יש עדיפות לאחר את הניתוח, ואם איחור רק יקרב את הניתוח ליום הכיפורים, אין חובה להמנע מאיחוד כזה, משום שתוספת השהות ברחם האם מגדילה את סיכויי התינוק.
[וראה ציץ אליעזר חלק י"ב סימן מ"ו, שבדרך כלל אין לבצע ניתוח בערבי ימים טובים אלא אם כן מדובר בניתוח דחוף. וראו בנשמת אברהם מהדורה חדשה, או"ח סי' תסח, ס"ק ג; נשמת אברהם (שם) סי' רמ"ח ס"ק א; שם סימן שכ"ח ס"ק פד.]
שלום רב. לצערי עברתי אירוע של מות עובר. בתחילת החודש השביעי. העובר נולד מת ונשלח לקבורה. לאחרונה שמעתי על משפחות שגם להם קרה הדבר, ונתנו
As per our conversation about fragile X carriers, I am submitting my question to you in writing so that you can respond with the guidance
שלום רב, לאחר ניסיון של שנתיים להרות החלטנו לגשת לטיפולי פוריות. אני חוששת שמא יום ההזרעה יהיה לפני הטבילה במקווה. האם מותר לקיים את ההזרעה?
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.