דימום מהתקן תוך רחמי
האם הדימום שלאחר הכנסת התקן תוך רחמי מטמא? הרופאה אמרה שהדם הוא מהצביטה ולא מהרחם.
נשאלתי האם אשה שצריכה לקבוע מועד לניתוח קיסרי בשבוע שלפני יום הכיפורים – ומבחינת הרופאים הם אומרים שאין חשיבות לאיזה יום במהלך השבוע הזה. האם מותר לה לכתחילה לקבוע את הניתוח למרחק של פחות משלושה ימים לפני הצום, בכדי לפטור אותה מהצום?
ושאלה נוספת -המסתעפת מהשאלה ההיא: האם יש לקחת בחשבון שהיא תאושפז חמשה ימים אחרי הניתוח, וממילא אם יום הכיפורים חל ביום חמישי יחללו עליה גם יום כיפור וגם שבת – והאם מסיבה זו היא מחוייבת להקדים את הניתוח למועד מוקדם יותר?
תודה
י
כל עוד לא הסתיים החודש התשיעי להריון עדיף לאחר את הניתוח אם אין סיבה רפואית להקדימו.
לכן אם איחור יעביר את הניתוח לאחרי יום הכיפורים יש עדיפות לאחר את הניתוח, ואם איחור רק יקרב את הניתוח ליום הכיפורים, אין חובה להמנע מאיחוד כזה, משום שתוספת השהות ברחם האם מגדילה את סיכויי התינוק.
[וראה ציץ אליעזר חלק י"ב סימן מ"ו, שבדרך כלל אין לבצע ניתוח בערבי ימים טובים אלא אם כן מדובר בניתוח דחוף. וראו בנשמת אברהם מהדורה חדשה, או"ח סי' תסח, ס"ק ג; נשמת אברהם (שם) סי' רמ"ח ס"ק א; שם סימן שכ"ח ס"ק פד.]
האם הדימום שלאחר הכנסת התקן תוך רחמי מטמא? הרופאה אמרה שהדם הוא מהצביטה ולא מהרחם.
Hi Dr Halperin Excuse me writing in English -its still much quicker for me… For professional and personal reasons I want to learn more about
is one permitted to bring a seeing eye dog into a shul?
מהו המקור לחזרת רופא לאחר תורנות יום שישי הביתה ברכב האם חייב לחזור עם נהג גוי מה עם בעיית התחומין הרי כל היוצאין להציל ניתן
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.