שיימוש באמצעי מניעה במהלך ההריון מחשש ל CMV
שלום הרב, אנחנו זוג נשוי כ-4 חודשים. נמצאים בשבוע ה-12 להריון. קיבלנו יעוץ מרופאה בכירה בתחום הזיהומים הויראלים, לקיים יחסים עם קונדום במהלך ההריון, מאחר
שלום לרב במידה וכחלק מהתפקיד המוגדר בחוץ לארץ, מידי כמה זמן, רופא שיניים צריך להיות מוכן לטפל בפציינטים אשר באם לטיפול חירום emergency בשבת והוא יהודי. האם זה מותר כולל גם להגיע מהבית לקליניקה. תודה
1. לגבי טיפולי שיניים דחופים בשבת ראה בספר הכינוס הבינלאומי הראשון לרפואה אתיקה והלכה (בהוצאת מכון שלזינגר, ירושלים 1996) את שאלה 3 בעמ' 234, ואת התשובה לשאלה בעמ' 236-269.
2. לגבי נסיעת רופא בשבת לטיפול רפואי דחוף – ראה אסיא מב-מג, עמ' 46-51, מאמר של הרב ד"ר הלפרין על "נסיעת רופא מחוץ לתחום לתורנות וממנה".
שלום הרב, אנחנו זוג נשוי כ-4 חודשים. נמצאים בשבוע ה-12 להריון. קיבלנו יעוץ מרופאה בכירה בתחום הזיהומים הויראלים, לקיים יחסים עם קונדום במהלך ההריון, מאחר
שלום. בתשעה באב אהיה בשבוע 29+1 להריון וההמוגלובין שלי עומד על 10.2. האם אני צריכה לצום? חוץ מרמת ההמוגלובין הכל תקין. (אם זה משנה אני
אני אהיה בשבוע 11 ביום כיפור, רציתי לדעת האם מותר לצום מבחינה הלכתית.
האם צריך, רצוי, או אסור להשתמש בכתבנים בשבת שאינם יהודים, כשמדובר בחדר מיון של בית חולים?
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.