היי צהריים טובים
ברצוני לדעת האם עסקתם בנושא רסינטיס פיגמנטוזה – זו מחלת עינים שבה מתנוונת הרשתית ובתהליך איטי מביאה עד לאובדן ראייה. המחלה גנטית וזוהו כ 100 גנים שגורמים לה. משלושת התצורות – רצסיבי, דומיננטי, ותאחיזה לאיקס.
אני מתלבט רבות בקשר לנושא. שכן אביה של בחורה שהכרתי חולה במחלה. אשמח לשמוע מהי הגישה בקשר לגודל הסיכון ש"מוסרי" לקחת, כאשר מביאים ילד לעולם. בפרט שקיימים היום פתרונות מסוגים שונים (תרומת ביצית למשל)
אודה לכם על תשובה מאירה ובהקדם, שכן הנושא מדיר שינה מעיניי
בתודה, נ
השאלה היא רפואית בעיקרה. כדי לקבל הערכה רפואית של סיכויי ההורשה של המחלה ראוי להתייעץ ישירות עם הרופא המטפל בבני המשפחה הסובלים מהבעיה.
Please, if you could, I am looking for information (articles, etc.) on the halachic perspective on triage and treatment of patients in times of national
קראתי באתרכם כי אחת הדרכים המומלצות לדחיית ביוץ היא אכילת ארוחת בוקר לפני 7 בבוקר. יש לי מספר שאלות בנושא – באילו מימי המחזור מדובר?
אני סטאז'רית לרפואה ורציתי לדעת במסגרת עבודתי לגבי תורנות בשבת- מה מותר/אסור לי לעשות מבחינת כתיבה/הדפסה של קבלות/שיחרורים של חולים וכן מבחינת הגעה לבי"ח כשהמרחק
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.