טבילה או שבעה נקיים לאחר צילום רחם?
שלום רב היום ביצעתי צילום רחם. שאלתי היא: האם אוכל ללכת לטבול במקווה היום או שמא אצטרך לספור שבעה ימים נקיים שוב? אשמח לקבל תשובה
שלום רב. שמעתי שכיום נעשו מחקרים שגילו שליהודים יש מבנה גנטי שונה מלגויים. בהקשר לזה רציתי לשאול מס` שאלות. האם ידוע לכם על מחקר כזה איפה הוא נעשה ועל ידי מי? האם הוא מבוסס והאם הוא מוכיח בצורה חד משמעית שוני ביולוגי? אם כן האם מוכח שוני ביולוגי או גם ייתרון ביולוגי, והאם מבחינה אידיאולוגית ראוי לדעתכם שייעשה מחקר כזה ושהנושא יפורסם ברבים לאור מה שקרה בעבר באירופה ואיך שעיוותו רעיונות דומים, להבדיל, וגם לאור העובדה שזה יכול לעצבן את הגויים. רציתי לדעת בנוסף אם אוכל לפרסם את תשובתכם במסגרת תחקיר על שואה והדת היהודית שנוגע גם לשאלת עם הסגולה. אודה לתשובתכם המהירה.
פרופ' בת שבע בונה-תמיר כתבה על הנושא הזה מספר מאמרים וספרים. ברמה העקרונית מדובר על פרופיל מסויים של סמנים גנטיים שמצוי יותר בעם אחד מאשר בעם אחר. אין במחקרים אלו כדי להצביע על פרט מסויים שהוא בעל פרופיל גנטי יחודי, אלא ברמה הסטטיסטית – הפרופיל של היהודים הוא אופייני לעם היהודי. לדוגמא: הפרופיל הגנטי של יהודי מרוקו דומה מאוד לזה של יהודי פולין אך שונה מאוד מהפרופיל של ערביי מרוקו או מגויי פולין. פרטים נוספים תוכל למצוא על ידי חיפוש ועיון במאמריה של פרופ' בת שבע בונה-תמיר.
[סקירה פופולארית של מחקרים עדכניים בנושא זה מובאת במאמר בגלילאו על גנטיקה יהודית.(18.10.2010)]
שלום רב היום ביצעתי צילום רחם. שאלתי היא: האם אוכל ללכת לטבול במקווה היום או שמא אצטרך לספור שבעה ימים נקיים שוב? אשמח לקבל תשובה
שלום לך כבוד הרב ברצוני לדעת עוד פרטים על ההתקן שמייבא אורי לוי איזה מין התקן זה ? במה הוא שונה משאר ההתקנים? איזה חומר
אני בת 14 אני עושה עבודת חקר על בחירת מין העובר האם לפי ההלכה מותר או אסור לבחור את מין העובר? הבעיה הנדונה היא כזאת:
אני עושה עבודה בתושב"ע בנושא אם פונדקאית שהתחרטה והחליטה לא למסור את התינוק. היכן אפשר למצוא חומר על נושא זה? אודה לכם אם תענו לשאלתי
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.