מקורות בנושא סל הבריאות
כבוד הרב שלום אני לומד בישיבה ולאחרונה התעסקתי בנושא סל הבריאות יש בידי(בישיבה) אסיא עד כרך ח' ואיני מוצא שם התעסקות בנושא זה (פרט למאמרו
שלום לכבוד הרב.
המקרה שלנו הוא קצת מורכב ואנסה לכתוב את כל הפרטים באופן בהיר ומדויק.
אנו זוג צעיר, נשואים שנתיים וחצי. מערב הכלולות ועד לפני חצי שנה לא הצלחנו לקיים יחסי אישות תקינים בשל כאבים עזים שהיו לי בנרתיק. רק לפני חצי שנה אובחנתי כסובלת מוסטיבוליטיס. הטיפול שהרופא הפנה אותנו אליו עזר באופן חלקי. כיום הכאבים עדיין קיימים אך כן מתאפשרת חדירה.
בנוסף, לפני שנה וחצי עברתי השתלת כליה. מאז עברתי שנה סוערת עם אשפוזים חוזרים, ביופסיות וכ"ו. כיום ב"ה המצב יציב אך אני נוטלת תרופות שאסורות לשימוש בזמן הריון, ולכן- כרגע אני נוטלת גלולות למניעת הריון, עד שאקבל הוראה מהרופאים שהגוף והכליה "בשלים" לקליטת הריון (ואז אתחיל בתהליך של החלפת תרופות…). מדובר, בע"ה ואם הכל יהיה בסדר, בחודשים ספורים.
בנוסף, ברקע- מאז החתונה אני סובלת מחוסר חשק מיני. זה יוצר מתח רב וקשיים ביני ובין בעלי, כמו גם תסכולים שלי (על כך שאבדה לי תחושה שהייתה לי, על כך שאני לא מצליחה לספק את בעלי וכ"ו). בשל כל מה שעברנו התפננו לטפל בנושא רק לאחרונה, ובעצת הרופא הפסקתי את נטילת הגלולות וכן פניתי לבדיקות דם הורמונליות. מאז הפסקת הגלולות אני חשה שיפור ניכר בחשק המיני ובעלי ואני שמחים עם זה מאוד. עם זאת, לאור כל מה שכתבנו לעיל, איננו יכולים לקיים יחסי מין נורמלים.
לצערנו, הפיתרון היחיד שאנו מוצאים למצבנו הוא שימוש בקונדומים (מכיוון שאיננו רוצים להשתמש יותר באמצעי מניעה הורמונליים, והתקן תוך רחמי לא הורמונלי הוא לטווח ארוך בלבד). אך אנחנו נמנעים מכך בשל האיסור ההלכתי.
האם, במצב שלנו, יש מקום להקל?
נשמח מאוד לתשובתכם.
שאלת שאלה טובה וקשה, ואכן יש מקום לדיון הלכתי מקיף בשאלתכם.
המלצתי: אנא פנו לרב אריה כ"ץ ממכון פוע"ה (טל 02-651-50-50 בשעות העבודה.
כבוד הרב שלום אני לומד בישיבה ולאחרונה התעסקתי בנושא סל הבריאות יש בידי(בישיבה) אסיא עד כרך ח' ואיני מוצא שם התעסקות בנושא זה (פרט למאמרו
שלום לרב ושבוע טוב אני סובל ממיגרנות. בדרך כלל זה מתחיל ככאב ראש סתמי, ואם אני לא לוקח כדור נגד כאב ראש (כדור רגיל כמו
שלום כבוד הרב. רציתי לדעת האם חל איסור הלכתי על נוכחות אישה (רווקה ) בהלוויה בבית קברות בזמן שהיא בנידה ? וממה נובע איסור זה?
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.