מידע על שימוש בתאי גזע עובריים
Stem cell research is a hot topic nowadays. Petitions are being sent to the president. It is being used on both sides of the presidential
בס"ד שאלה בעניני שימוש בחשמל בבית חולים למבקר של חולה או לסועדו
1.כשחולה מאושפז מספקים לחולה עמדה ובה תקע חשמלי כך אני מבין לשימושו, שאלתי האם כשיש לחולה קרוב משפחה שסועדו או לאו דווקא סועדו אלא נמצא אתו שעות רבות כמו בעל לאשה או אחים וכו' האם מותר להתשתמש בנקודה זו גם לנמצא עם החולה וזה יחשב כמו צרכי החולה- כגון הטענת פלאפון של הנמצא עם החולה או שיומש ברדיו וכו' – והאם שונה הדבר ממבקר שמבקר ביקור של שעה או שעתיים כמבקר רגיל של החולה
2. האם במוסד ציבורי קופ"ח או אחר או אף בפרטי מותר לעובד לתת ללקוח להטעין פלאפון בקיר ושימושים מעין אלה, וזה נקרא דבר שאף אדם סביר לא מקפיד בו לא המעביד ולא בעל העסק או המוסד ציבורי או מוסד המדינה
דברים שאין אדם מקפיד עליהם אין בהם משום גזל, ויעוין בשו"ע סי' קס"ט סעיף א' ברמ"א שאורח בסעודה מותר ליתן לחבירו שגם הוא מוזמן. ויעוין במג"א בסק"ד שכתב שבסעודה שאינה מצומצמת אפשר לתת לכל מי שרוצים כי בעל הבית אינו מקפיד.
היוצא מן האמור, כשחולה מאושפז בבית החולים ודבר ברור שבאים לבקרו ושוהים עימו שעות רבות או ימים, שהבית חולים לוקח זאת בחשבון ואפשר להחשיב זאת כ"מוזמנים לבית החולים", ובמקרה כזה בוודאי שמותר להם להשתמש בחשמל של בית החולים וכן בדברים ששייכים לבית החולים כגון מיטה או כוס תה קפה חלב וכו'.
גם אם מדובר באדם שבא לבקר את החולה כשעה או שעתיים, בכל זאת מותר, כי בית החולים לא מקפיד בדברים אלו, וזה דומה למש"כ המג"א שציטטנו לעיל שאורח מותר לתת לאדם אחר אפי' שלא מוזמן כי בעה"ב אינו מקפיד.
והוא הדין בכל מקומות הציבוריים מקובל וכן נהוג, שלא מקפידים על דברים מועטים כגון להטעין פלאפון או שימוש מועט בחשמל ולכן נראה שאין בזה משום גזל ומותר.
Stem cell research is a hot topic nowadays. Petitions are being sent to the president. It is being used on both sides of the presidential
אנו נשואים כבר 3 שנים עדיין ללא ילדים. בטיפולים ובדיקות שעברנו הוחלט כי אנו נזדקק לזרע של תורם אך עולות בי המון שאלות בעקבות הפתרון:
לכבוד הרב הלפרין שלום וברכה אשתי מניקה ונמצאת כארבעה וחצי חדשים אחרי הלידה (עוד לא היה מחזור). היום הכניסו לה התקן רגיל והרופאה החילונית אמרה
שלום רב, ראשית אבקש שתכתובת זו לא תפורסם ברשת כדי לשמור על פרטיותי. אינני יודעת אם שלחתי את שאלתי לכתובת הנכונה ואני מקווה שאם אכן
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.