לקיחת איברים מהמת להשתלה
שלום!רציתי בבקשה לשאול האם מותר לקחת איברים מאדם מת לצורך הצלת אדם אחר, או שמא זהו חילול כבוד המת? האם מותר לאדם לומר על עצמו
שלום לך. אני לקויית שמיעה מלידה ומשתמשת במכשיר שמיעה. אני מתעניינת בניתוח שתל קוכלארי. שימוש בשתל זה מצריך שימוש במעבד המופעל בסוללות. יש שלושה חברות המשווקות את השתלים.מדאל,קלריון ונוקלאוס. בחלק מהחברות יש שימוש בסוללות נטענות שמחזיקות מעמד הכי הרבה לפי מיטב ידיעתי כ-15 שעות. ואילו בחברת מד אל פיתחו בית סוללה המכיל 6 סוללות ועשוי להחזיק מעמד 100 שעות רצוף. משך זמן זה מתאים לשימוש בחג ארוך כגון ראש השנה המתחבר לשבת. למרות זאת אני מתענינת דווקא בשתל של חברה אחרת שאין לה סוללות שמחזיקות זמן רב. אם אקנה שתל מהחברה שאני מעוניינת בה – אצטרך להטעין מראש כמות מספקת של סוללות ולהחליף בהמהלך השבת. בחג ארוך – ייתכן אפילו שאצטרך להטעין סוללות. יש למעבדים אילו אפשרות להשתמש במעבד גוף שלתוכו אפשר להכניס סוללות מסוג AA אך שימוש במעבד זה לא אסטתטי וממש לא רוצה להשתמש בו. ארצה להראות בשבת במיטבי ולא ארצה שיראו חוט המתשלשל מהאוזן לקופסה הנישאת על הגוף. האם יש היתר הלכתי להחליף/להטעין סוללות בשבתות ובחגים? האם צפוי פיתוח לסוללות נטענות לטווח ארוך? תודה על תשומת ליבך, בתיה
כדי לענות, חשוב לברר קודם את הנתון הבא: האם ניתן ע"י וסת, להחליש את העוצמה של המכשיר ולהאריך את משך פעולתו?
שלום!רציתי בבקשה לשאול האם מותר לקחת איברים מאדם מת לצורך הצלת אדם אחר, או שמא זהו חילול כבוד המת? האם מותר לאדם לומר על עצמו
לרבנים שלום, אני מתבייש לכתוב, אבל זו יכולה להיות שאלה חשובה. האם אני כרות שפכה, אם האבר שלי עקום (גם שלא בזיקפה)? האם מותר לי
מספר השאלה: 111898 אנו זוג נשוי טרי דתי ומתחזק. אני מאוד רוצה להביא כלב מחמד הבייתה, משהו קטן וחמוד. אנחנו גרים בבית ללא חצר. בעלי
אני חודשיים וחצי אחרי החתונה, לקחתי לפני החתונה כדורים על מנת לסדר את המחזור (מונעי הריון גם) והפסקתי לקחת יום אחרי החתונה. קיבלתי מחזור שלושה
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.