דימום באיחור נטילת גלולות
שלום לרב, אני נוטלת גלולות למניעת הריון. בגלולות אלו, אם אני מאחרת ליטול אותן בכמה שעות מהזמן הקבוע אזי מופיעים לי כתמים. גם לפני החתונה
שלום לרב אני זקוק למכשיר CPAP עד היום השתמשתי במכשיר מיושן שנותן לחץ קבוע . כיום יש ברשותי (לנסיון) מכשיר חדש הבעייה עם מכשיר זה מתחילה בשבת המכשיר משנה את הלחץ בצורה אוטומטית כאשר מניחים ומסירים את המסיכה האם מותר להשתמש בשבת? חשוב לי לציין (למרות שאני מניח שזה ידוע ואני לא היחידי) שללא המכשיר קשה לי לתפקד במהלך היום וזה אף גורם לי לדופק מהיר במהלך היום במידה ואני ישן ללא מסיכה. בנוסף האם מותר להפעיל מכשיר זה בשבת עצמה במידה ושכחתי לכוון שעון שבת? אודה על תשובתכם בברכת גמר חתימה טובה
1. קשה לענות לשאלה מסוג זה מבלי להכיר את המכשיר הספציפי.
2. אני ממליץ שתיצור קשר עם המכון הטכנולוגי לבעיות הלכה, תציג לפניהם את המכשיר ותשמע את תשובתם. הטלפון של המכון הטכנולוגי הוא: 02-6424880, 02-6423230, 02-6416505, 02-6420949.
3. במידה ולא תקבל תשובה – אשמח להפגש עמך לראות את המכשיר בפעולה ולהביע את דעתי.
שלום לרב, אני נוטלת גלולות למניעת הריון. בגלולות אלו, אם אני מאחרת ליטול אותן בכמה שעות מהזמן הקבוע אזי מופיעים לי כתמים. גם לפני החתונה
בס"ד שלום רב! האם יש מקום להקל לחולי צליאק , לאכול בשר בתשעת הימים? בתודה.
לכבוד הרב ד"ר הלפרין,קוראים לי תהילה ראב ואני סטודנטים לרפואה (שנה ג') בהדסה. במסגרת קורס לבריאות הציבור אני מעוניית להוציא עלון שעוסק בהלכות רפואה בשבת
לכבוד הרב הלפרין שלום וברכה, בהמשך לשיחתנו הטלפונית בענין עבודה בחדר לידה בבי"ח "סורוקה" בשבת, שוחחתי עם במבי, ועם עוד שתי מיילדות ותיקות ויראות שמים.
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.