צום בסוף הריון עם סכרת הריונית
אני בהריון שבוע 39 . במהלך ההריון גילו אצלי סכרת הריונית ,אך היא באופן גבולי ואני מאוזנת בד"כ . שאלתי היא האם אני צריכה לצום
שלום לרב אני זקוק למכשיר CPAP עד היום השתמשתי במכשיר מיושן שנותן לחץ קבוע . כיום יש ברשותי (לנסיון) מכשיר חדש הבעייה עם מכשיר זה מתחילה בשבת המכשיר משנה את הלחץ בצורה אוטומטית כאשר מניחים ומסירים את המסיכה האם מותר להשתמש בשבת? חשוב לי לציין (למרות שאני מניח שזה ידוע ואני לא היחידי) שללא המכשיר קשה לי לתפקד במהלך היום וזה אף גורם לי לדופק מהיר במהלך היום במידה ואני ישן ללא מסיכה. בנוסף האם מותר להפעיל מכשיר זה בשבת עצמה במידה ושכחתי לכוון שעון שבת? אודה על תשובתכם בברכת גמר חתימה טובה
1. קשה לענות לשאלה מסוג זה מבלי להכיר את המכשיר הספציפי.
2. אני ממליץ שתיצור קשר עם המכון הטכנולוגי לבעיות הלכה, תציג לפניהם את המכשיר ותשמע את תשובתם. הטלפון של המכון הטכנולוגי הוא: 02-6424880, 02-6423230, 02-6416505, 02-6420949.
3. במידה ולא תקבל תשובה – אשמח להפגש עמך לראות את המכשיר בפעולה ולהביע את דעתי.
אני בהריון שבוע 39 . במהלך ההריון גילו אצלי סכרת הריונית ,אך היא באופן גבולי ואני מאוזנת בד"כ . שאלתי היא האם אני צריכה לצום
שלום, האם מותר לזוג נשוי, אשר שניהם נשאים של מחלה גנטית קשה( דוג/ טייזקס)לא להביא ילדים לעולם או שמא עליהם להביא ילדים בכל מקרה גם
follow-up on #4923 – Medical research Vs. practice Thanks so much for your response. I read through part of the book you recommended, it was
הרב ד"ר מרדכי הלפרין שלום רב, שמי יהודית יורב, מתגוררת באלון שבות שבגוש עציון,, נולדתי באיירתש"ח 7.6.1948 שנותי הראשונות עברו עלי במוסדות ויצ"ו ובגיל חמש הועברתי למשפחה
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.