גלולות למניעת הריון בזמן הנקה
לכבוד הרב שלום 1. ברצוני לדעת האם הגלולה למניעה בזמן הנקה טובה גם כאשר איני מניקה באופן מלא? משום שאני סטודנטית 2.במסגרת הלימודים שלי ברצוני
שלום לכבוד הרב! לאבי יש בעיית OSA, הוא משתמש במכשיר BIPAP אשר מופעל על ידי חשמל. הוא מפעילו לפני השינה כל יום. כעת בשבתות הוא לא משתמש במכשיר כי הוא אומר שאסור בשבת, ולכן בשבתות הוא יושן על כיסא במיושב ללא המכשיר.
האם מותר להכניס את המכשיר לחשמל עוד לפני שבת, ולפני השינה להדליק את כפתור ההדלקה ולהשתמש במכשיר?
תודה מראש!!!
ב. לכתחילה כדאי לחבר את המכשיר לשעון חשמלי שיפעיל אותו באופן אוטומאטי לשעות הנדרשות, אך אם לא ניתן לבצע זאת מותר להפעיל את המכשיר בשבת, בשינוי, דהיינו הפעלת הכפתור המפעיל על ידי פרק האצבע (שבה נוקשים על הדלת).
ג. ראה גם בשו"ת 3751
לכבוד הרב שלום 1. ברצוני לדעת האם הגלולה למניעה בזמן הנקה טובה גם כאשר איני מניקה באופן מלא? משום שאני סטודנטית 2.במסגרת הלימודים שלי ברצוני
לאחרונה נפוצה שיטת טיפול "פסיכולוגית" חדשה הפועלת לשחרור רגשות שלילים והקלה נפשית ופיזית (ע"י טפיחה על מרידיאנים+דיבור) וכן הסמכת מטפלים בכך. מה יחס היהדות לשיטה
יציאה בשבת עם אזיק אלקטרוני לאסיר ישנו אזיק אלקטרוני שהוא מכשיר בדמות שעון-יד הרתוק לרגל האסיר, ולא עובד כאיתורן הקשור ללווין אלא בבית בו מתגורר
אני זכיתי להשתתף בסמינר "מציאות ורפואה בסדר נשים" שהיתה לפני בערך שש שנים בבית חולים שערי צדק בירושלים תובב"אמאד נהניתי מהידיעות שרכשתי שםאני עכשיו מתגורר
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.