תשובת המהרי"ט בעניין הפלה
בזמנו כתב מישהו מאמר והוכיח שתשובת המהרי"ט הבעייתית שסותרת תשובה אחרת נשתבשה בדפוס, ולמעשה התשובה השלמה והמתוקנת מוכיחה לגמרי את צדקתו של הצ"א זצ"ל בפשט
שלום כבוד הרב
אתמול צפיתי בסרט הוידיאו של הברית שלי ושמתי לב שהמוהל אשר מל אותי השתמש במגן אשר נסגר ע"י ציר ולא במגן רגיל שאלתי היא האם מגן זה הוא מגן קלאמפ? והאם אני צריך לעבור הטפת דם ברית בגלל שימוש במגן זה אשר לא מוציא דם?
א. האיסור העיקרי של הפוסקים על השימוש ב"מגן קלאמפ" הוא משום שהחיתוך איננו מוציא אפילו טיפת דם (כי המגן קלאמפ מועך את העורלה). לכן אם בוידאו אתה רואה שיצא דם בחיתוך, ברור שלא מדובר באופן שנאסר על ידי הפוסקים.
ב. ראה נשמת אברהם כרך ב', יו"ד (מכון שלזינגר תשע"ד) סימן רסד ס"ק ה, שאם המגן קלאמפ לא הודק עד הסוף, כך שיצא מעט דם ברית, מותר בשעת הדחק למול כן את התינוק (הגרש"ז אויערבאך זצ"ל).
בזמנו כתב מישהו מאמר והוכיח שתשובת המהרי"ט הבעייתית שסותרת תשובה אחרת נשתבשה בדפוס, ולמעשה התשובה השלמה והמתוקנת מוכיחה לגמרי את צדקתו של הצ"א זצ"ל בפשט
אם זה שאני יכול לראות שיש לי וריקוצלה למרות שאני לא רואה שהאשך השמאלי יותר קטן נותן סיכוי גבוה בהרבה לזרע פגום? או שכמעט וכל
אני בת 28 נשואה שמונה שנים. ילדתי, ב"ה, שישה ילדים.אני בריאה, תודה לאל, אבל עיפתי מאוד מהריונות ולידות שבאו בזה אחר זה. אני מעונינת למנוע
Does Jewish law permit "heavy sedation" for the treatment of intractable pain? That is, when standard opioids and narcotics are unable to effectively treat a
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.