שלום כבוד הרב. 1. אם הרב מפיץ את השאלה באתר נא להסיר את שמי ואת עבודתי מהשאלה 2. אז ככה: רקע: אני עובד בחברה כאשר יש לי תפקיד מרכזי בחברה (אני מנהל הרשת (טכנאי מחשבים)) כאשר לחברה שלי יש 2 סניפים ואני יושב ברב השבוע בסניף המשני ולא המרכזי. הבעיה: הבעיה שלי היא שבגלל שאני רב זמני בסניף המשני ולא המרכזי אני יושב ולא עושה כלום רב היום וכשאני נוסע לסניף הראשי יש לי שם המון עבודה. (אחת הסיבות שאני לא נוסע כל יום היא בגלל שהיה לי רכב שהלך בגלל הנסיעות יום יום ואז החברה הוציאה לי מוניות ובסוף קניתי רכב כי זה היה לא לרוח העבודה שכל פעם מוציאים עליי מונית ולכן התחלתי להגיע רק 2 בשבוע לסניף השני ואז החברה החליטה שאקנה רכב ועדיין אבוא רק 2 בשבוע וכך נחסוך את המונית (אני מקבל רכב חברה בלילה להלוך וחזור)) ניסיתי בזמן הפנוי ללמוד משניות גמרא וכד` נרשמתי לאתר "ישיבה" שהם שולחים לי יום יום הלכות יומיות ושיעורים. אבל עדיין אני נכנע ונכנס לצטים ועושה דברים אסורים (אני מדגיש שבסניף השני זה לא קורה כי שם יש הרבה עבודה) וזה כולל שאני מוציא זרע לבטלה רואה דברים אסורים וכד` אני לא יכול לדרוש מהחבר לעבור לאינטרנט רימון לדוג` שתחסום את האתרים האלה כי אנחנו חוסמים בעצמו… ותמיד שאני נכנע אני פותח את האתר במחשב שלי אישית ככה שרק אני יכול להיכנס לזה. כמובן שהחברה לא מוכנה לתת לי רכב צמוד וככה אוכל לנסוע יום יום לסניף הראשי מה עושים? כאשר אני מרגיש שאחרי שאני מוציא זרע לבטלה אישתי ואני מתחילים לריב. מה עושים עם 2 הבעיות? מצטער שהיה ארוך אבל מקווה לעזרה בכבוד רב
ההלכה דורשת מכל אדם להתגבר על דחפים המובילים אותו למעשים אסורים.
ההלכה גם מכירה בכך שיש דרכי עזר להימנעות מפעולות שונות.
אמצעי עזר אלה יכולים להיות הימנעות מסביבה בה הסיכון רב יותר או התרחקות מטכנולוגיות רבות סיכון.
מהי הדרך הטובה ביותר עבורך -עליך לשקול ולבחור, במגמה גם להצליח.
אמנם "שבע יפול צדיק" אך בסוף הוא גם "קם"!
שלום רב, אני בהריון ראשון (חודש חמישי) בגיל 40. ההריון הושג אחרי טיפולים ולאחר מאמצים רבים ואני מאוד חוששת מכל דבר שעלול לסכן אותו. שאלתי
שלום אני נשואה כמעט שנה ולא מצליחה להיכנס להיריון. יש לי 7 ימי מחזור ועוד 7 ימים נקיים אז חשבתי אולי הביוץ שלי נופל בשבעת
שלום רב, ניסיתי למצוא בכתבי הרמב"ם קטעים קצרים המראים על התייחסותו להיותו רופא.מה אומרת הצלת חיים בעבורו.ומה צריכה להיות התייחסות הרופא למטופליו על פי דרך
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.