הדלקת נרות חג בחדר בית חולים (המשך #7846)
אשה השוכבת במרכז רפואי, ואין באפשרותה להדליק לכבוד שבת ויום טוב, נרות רגילים, בשל חשש בטיחותי, אלא נרות הפועלות על ידי סוללה או חשמל, מה
להרב ד"ר הלפרין שלו' רבאני מקווה ששלומך טובעם התחלה של חיסוני קורונה ולאור זה שיש גם חיסונים בשבת מטעם הקורפה עברו מספר שאלות דרכי ואודה לך על דעתך1) אח שאני עובד אתו התבקש לעבוד בשבת בחיסוני קורונה והוא גר במרחק הליכה מהמוקד ואמנם הוא יודע שאין בעיה הלכתית בזריקה דרך השריר אך הוא שואל אם מותר לו להקליד במחשב למי הוא מחסן מספר אצווההוא שואל כי אם אסור לו להקליד הוא לא יעבוד בזה בשבת
2) אחות שגרה יותר רחוק מהמוקד ויכולה להגיע רק במכוניתא) האם מותר לה לנהוג ברכב שלה או שעליה למצוא נהג נכרי ?ב) וכן בחזרה3) גבר בן 82 עודף משקל וסוכרת שמצא תור בשבת או תור אחר רק בחמישי לאחריו והוא אינו גר במרחק הליכהא) האם עליו לחכות ליום חמיש לאחריו או יכול כבר בשבת ?ב)במידה ועלין להתחסן כבר בשבת האם מותר לו לנהוג ברכב שלו או שעליו למצוא נהג נכרי ?ג) וכן בחזרהתודה מראשובברכת התורהי.
אשה השוכבת במרכז רפואי, ואין באפשרותה להדליק לכבוד שבת ויום טוב, נרות רגילים, בשל חשש בטיחותי, אלא נרות הפועלות על ידי סוללה או חשמל, מה
המש/ך לשאלה #7213 על המתנה לאחר נסיון החיאה:כאשר הלב והנשימה פסקו, אך בוצעה החייאה שנכשלה, מהו מועד המוות מבחינה הלכתית: מועד הפסקת הנשימה המוקדם או
שלום רבשאלתי בנושא צום תשעה באב למעוברת מה דינה של אישה בהריון בטרימסטר השלישי של ההריון, בהריון תקין ב"ה, והאם למעוברת באותו שלב אבל עם
Good Evening, I am writing to you after reading an article i found on the Jerusalem Post web site on the artificial insemination. http://www.jpost.com/servlet/Satellite?cid=1219913207387&pagename=JFrench/JPArticle/Printer I
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.