שאלה לכבוד הרב אדם שעוסק במקצועות הרפואה המשלימה בתחום הטיפול במסג`כגון מסג` רקמות עמוק, מסג` רפואי, שוודי תאלנדי סיני וכו`. שלמד את המקצועות האלה והוסמך להם במשך שנים רבות השקיע בהם ממיטב כספו, זה הדבר שהוא יודע לעשות הכי טוב. בזה הוא קיבל כשרון מאיתו יתברך, בזה פרנסתו, והוא מטפל במקצועות הרפואה המשלימה בגברים ונשים. והוא הולך כעת ומתחזק מבחינה דתית ואט אט חוזר בתשובה ולומד בין השאר גם הלכה, ומגלה לדעת שאולי אולי יש בעיתיות במתן טיפול/מסג` לנשים והשאלה היא הלכתית, וחשובה מאוד, כי השלכותיה הם על כל חייו מקצועו וגם בסופו של יום גם על פרנסתו, השאלה מתחלקת ל 3:
1.
מותר או אסור למטפל ברפואה משלימה לתת טיפולים מעין אלה לנשים וגברים כאחד ?
2. טיפול במסג` רפואי (לדוגמא פיזיוטרפיה, או רפלקסולוגיה שגם הם כרוחים במגע ישיר עם הגוף) שעניינו מענה מיידי להקלה וסיוע בשיקום רפואי מותר או אסור גם לנשים וגם לגברים ?
3. אם המטפל הוא גרוש,רווק או נשוי יש לזה משמעות להתיר או לאסור להקל או להחמיר ?
בתודה מראש
לרב הלפרין, שלום אני אשה הרה בחודש החמישי. לאחר סדרת הפלות בעבר אובחנה אצלי מוטציה בפקטור 2, כלומר, נטיה לקרישיות יתר של הדם, וכעת בכל
ביום שני י' באב עליי לעבור ניתוח להוצאת גידול סרטני מהשד. עליי לצום 6 שעות לפני הניתוח שאמור להיות בשעה 19:00. האם מותר לי לצום
שלום, אני בחורה בת 18 שיוצאת לשרות לאומי ונולדתי עם אוזניים קצת משונות…אוזן אחת מקומטת והשניה גדולה יותר מידי- אני שומעת ב"ה מצויין. בזמן האחרון
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.