חניטה מודרנית בהלכה
continued question from #3613 The term "Plastination" is a modern technique used in anatomy to preserve bodies or body parts made popular by "Body Worlds".The
שלום רב! ב"ה ילדתי. ילדי ניזון מחלב אם בלבד. אני עובדת בתור אחות בבית חולים. בעוד מספר שבועות אני חוזרת לעבודה. במהלך המשמרות אני אשאב חלב במשאבה ידנית. וכמובן שאשאיר אוכל עם התינוק בבית. במסגרת העבודה אני מחוייבת לעבוד גם משמרות שבת. מה עליי לעשות בעניין השאיבה? שאם לא אשאב, לבני לא יהיה אוכל. אך גם אם אצליח לשאוב יותר במהלך השבוע (ע"מ להשאיר איתו בשבת), אם לא אשאב כשאני עובדת, יעברו 10 שעות (זמן משמרת + הלוך חזור בהסעה) בלי שאשאב. מצב כזה גם יפחית לי את כמות החלב הדרושה לבני ובנוסף יגרום לי לגודש. גם אם אעבוד שישי ערב או שבת ערב, אומנם יהיו פחות שעות שבת בעבודה, אבל עדיין מרווח הזמן יהיה גדול יותר מהמרווח בין ארוחה לארוחה שהבן שלי רגיל לאכול. מה הפתרון למצב זה? חשוב לי לציין שקרוב לוודאי שלא אצליח "להתחמק" מלעבוד משמרות שבת (שזהו כמובן הפתרון האידאלי למצב) ולכן הנושא מאוד מטריד אותי, כי אני מעוניינת להמשיך להניק עד גיל חצי שנה לפחות.
נ.ב.: בני יהיה בן 3 חודשים כשאחזור לעבודה.
תודה רבה
כדאי לבדוק את זכויותייך החוקיות.
ככלל מקובל שעבודתה של אשה מינקת תאורגן בצורה כזו שאיננה מונעת את ההנקה.
לפי עקרון זה סביר שניתן למנוע את החיוב שלך לעבוד בשבת.
במקביל אני מציע שתפני בשאלה המשפטית לעו"ד מירה היבנר, היועצת המשפטית של משרד הבריאות, רח' בן טבאי 2 בירושלים.
continued question from #3613 The term "Plastination" is a modern technique used in anatomy to preserve bodies or body parts made popular by "Body Worlds".The
לכבוד הרב הלפרין שלום וברכה, האם ידוע לרב מקור בשו"תים של הרב עובדיה יוסף שבו הוא דן בגדרי תחבושת הגיינית ככלי שאינו מקבל טומאה? מביאים
אמי בת 94 רקע של COPD קשה ביותר CVA PE וקטיעה מעל הברך של רגל שמאל על רקע PVD קשה הניתוח התבצע השנה בחודש אוגוסט
שלום רב. אני לומדת כיום בקורס תומכות לידה ("דולות"), ורציתי לשאול כמה שאלות הנוגעות לעבודה במקצוע: 1. נסיעה בשבת לעזרת היולדת בבית החולים – האם
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.