בענין החגורה המגנטית נגד כאבים.
בס"ד ד' א' חשון תשע"ג ברוקלין נ.י.כבוד הרב דוקטור הלפרין הנכבד ראש המכון לחקר ההלכה ע"ש דר. פ. שליזינגר ז"ל שלום וברכה !הנידון : שאלה
שלום רב! ב"ה ילדתי. ילדי ניזון מחלב אם בלבד. אני עובדת בתור אחות בבית חולים. בעוד מספר שבועות אני חוזרת לעבודה. במהלך המשמרות אני אשאב חלב במשאבה ידנית. וכמובן שאשאיר אוכל עם התינוק בבית. במסגרת העבודה אני מחוייבת לעבוד גם משמרות שבת. מה עליי לעשות בעניין השאיבה? שאם לא אשאב, לבני לא יהיה אוכל. אך גם אם אצליח לשאוב יותר במהלך השבוע (ע"מ להשאיר איתו בשבת), אם לא אשאב כשאני עובדת, יעברו 10 שעות (זמן משמרת + הלוך חזור בהסעה) בלי שאשאב. מצב כזה גם יפחית לי את כמות החלב הדרושה לבני ובנוסף יגרום לי לגודש. גם אם אעבוד שישי ערב או שבת ערב, אומנם יהיו פחות שעות שבת בעבודה, אבל עדיין מרווח הזמן יהיה גדול יותר מהמרווח בין ארוחה לארוחה שהבן שלי רגיל לאכול. מה הפתרון למצב זה? חשוב לי לציין שקרוב לוודאי שלא אצליח "להתחמק" מלעבוד משמרות שבת (שזהו כמובן הפתרון האידאלי למצב) ולכן הנושא מאוד מטריד אותי, כי אני מעוניינת להמשיך להניק עד גיל חצי שנה לפחות.
נ.ב.: בני יהיה בן 3 חודשים כשאחזור לעבודה.
תודה רבה
כדאי לבדוק את זכויותייך החוקיות.
ככלל מקובל שעבודתה של אשה מינקת תאורגן בצורה כזו שאיננה מונעת את ההנקה.
לפי עקרון זה סביר שניתן למנוע את החיוב שלך לעבוד בשבת.
במקביל אני מציע שתפני בשאלה המשפטית לעו"ד מירה היבנר, היועצת המשפטית של משרד הבריאות, רח' בן טבאי 2 בירושלים.
בס"ד ד' א' חשון תשע"ג ברוקלין נ.י.כבוד הרב דוקטור הלפרין הנכבד ראש המכון לחקר ההלכה ע"ש דר. פ. שליזינגר ז"ל שלום וברכה !הנידון : שאלה
שלום,אני סטודנטית לסיעוד ולאחרונה התחלתי לעבוד בבבית החולים, אבל הבעיה שעבודה בשבתות (אחת לחודש בערך) היא חלק מחייב. אז הסבירו לי איך לעשות דברים בשינוי
שינוי עוצמה במכשירי שמיעה דגיטלי חדישים בשבת ? במכשירי שמיעה דגיטלי חדישים – שינוי עוצמה מתרחש לא לפי שינוי זרם רציף באמצעות גלגל כמו במכשירי
אני סובל מחולשה ועייפות מסוימת, שבעקבותיהם עלה חשד ל Chronic fatigue syndrome CFS. רופאה מומחית לתחום המליצה לי על לקיחת ריטלין LA במשך חודש (בינתיים),
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.