דפורמציה בשופכה – חששות הלכתיים ורפואיים
אני בחור חרדי בן 21 לא נשוי. מעולם לא קיימתי יחסי מין או הוצאתי ז"ל, אבל יצא לי בתור קרי לילה. בתחילה היה הקרי לילה
אני נמצאת בתחילת החודש השביעי ויש לי כאבי תופת בעצם
הזנב המקרינים לצד ימין עד כדי כך הכאבים שיש ימים בהם אין לי אפשרות לטפל אפילו בשאר ילדי חלקם קטנים מאוד בביקור אצל אורטופד הוא אמר שניתן להזריק ישירות למקום הכאב קורטיזון סטרואיד שנקרא דיפרוספן + חומר מאלחש והמכון לרעלים בירושלים אמר לי שאין בעיה עם העינין
האם מותר לי לפי ההלכה?
לא נוכל להשיב תשובה מלאה מבלי שנבין את העניין בדיוק.
מהו "המכון לרעלים"? האם הכוונה למרכז הלאומי לטרטולוגיה בירושלים, או למכון אחר? (אם כן, מה שמו המלא?)
אם השאלה הרפואית טרם הופנתה למרכז לטרטולוגיה, אנו ממליצים מאד שתפני אליהם מיידית עם כל האינפורמציה הרפואית. (מספרי הטלפון של המרכז לטרטולוגיה הם: 02-6243663/9) לאחר שתקבלי מהם תשובה מפורטת בכתב, נשמח לענות על שאלתך בהתחשב בנתונים הרפואיים המלאים באם תשאר שאלה הלכתית.
כאשר כתבת ש"המכון לרעלים אמר שאין בעיה", האם הכוונה שלא צפוי שום נזק לעובר? או שמא יש חשש לנזק (מה גודלו של החשש? מה הסיכויים לנזק? איזה סוג נזק?) ולדעת "המכון לרעלים הוא "סביר"?
לסיום, נשמח אם תוכלי למקד יותר את הבעיה ההלכתית עליה נשאלת השאלה.
אני בחור חרדי בן 21 לא נשוי. מעולם לא קיימתי יחסי מין או הוצאתי ז"ל, אבל יצא לי בתור קרי לילה. בתחילה היה הקרי לילה
אני סטאז'רית לרפואה. עד כה הצלחתי לא לבצע תורנויות בשבת. כעת אני במחלקה כירורגית, וככל הנראה איאלץ לבצע מספר תורנויות שישי/שבת. ברצוני לשאול האם מעמדי
שלום וחג שמח! רציתי לדעת האם אומגה 3 700 ו-prenatal של solgar הוא כשר לפסח? כמו כן האם ברזל mexi fe 50 של maxi health
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.