ווסת לא סדיר
שלום וברכה! שאלתי היא, אם אישה שהמחזור שלה לא סדיר אז איך היא יכולה לשמור דיני טהרה כמו שצריך?(ז"א שפעם בחודש שמופיע המחזור אסור לבני
שלום, לא כלכך רציתי לשאול שאלה אבל עברתי על כל השאלות שיש כאן ולא מצאתי תשובה לשאלה שלי. אני בת 17 וחצי, מתחילה את כיתה יב', יש לי חבר בגילי ואנחנו דיי רציניים. הכוונה לדיי רציניים היא שאנחנו מסתובבים ביחד מכיתה ח', ומדברים על חתונה בהקדם האפשרי.. הבעיה היא שאני רוצה לעשות שירות לאומי והוא רוצה לעשות צבא והסדר ואנחנו מתכוונים להחליט בקרוב מה הוא תאריך היעד. אנחנו שומרים נגיעה לגמרי, וממש מקפידים על כל כללי הצניעות, ייחוד, אני מתלבשת צנוע וכו'. יש בעיה אחת שאולי צריכה לשנות את דעתנו לגמרי. לחבר שלי יש איזושהיא בעיה. אנחנו לא מדברים עליה פתוח לגמרי, אבל לפי מה שהבנתי, ואני דיי בטוחה שהבנתי נכון, יש לו בעיה שברגע שהוא מדבר איתי על חתונה, על נגיעה וכדו' יש לו משהו שלפי מה שהבנתי נקרא קדם שפיכה. הוא אומר שזה קורה לו גם כשהוא מדבר עם בנות אחרות על שמירת נגיעה או על דברים שקשורים לאיסורי צניעות.. אני חושבת שזה קרה אפילו כשהוא דיבר עם חניכות שלו.. אני לא מבינה כלכך מה גודל הבעיה..? ואם אולי זו בכלל בעיה רפואית..? ואיך זה אמור להשפיע על הפגישות שלנו בעתיד?.. אולי זה צריך לגרום לזה שנתחתן בהקדם האפשרי…? אני קצת מבולבלת.. אשמח אם תעזרו לי בהקדם האפשרי. תודה רבה רבה.
א. שאלתך מענינת וחשובה.
אבל גם מטעמי צניעות וגם מטעמי יעילות, כדאי שחברך יפנה את שאלתו בעצמו כדי שניתן יהיה להבין את הנתונים בצורה נכונה.
ב. לגבי מועד הנישואין – אם בני הזוג בשלים לנשואין ומוצאים חן זה בעיני זה יש עדיפות להקדים ולא לאחר את מועד החתונה.
שלום וברכה! שאלתי היא, אם אישה שהמחזור שלה לא סדיר אז איך היא יכולה לשמור דיני טהרה כמו שצריך?(ז"א שפעם בחודש שמופיע המחזור אסור לבני
כבוד הרב נישאתי לבעלי לפני כחצי שנה מאז אנו מנסים להיכנס להריון אך ללא הצלחה מה ניתן לעשות בכדאי לזרז את העניין
שלום, קראתי בהלכה שצריך אחרי שהולכים לשירותים לנקות את פי הטבעת במים, בשביל להתפלל או לברך או ללמוד תורה בנקיות אני מנקה את עצמי עם
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.