משמעות החולי ביהדות
אני עושה עבודה בנושא השחפת,ועניין של פרדיגמות מדעיות אני סטודנטית הלומדת באונברסיטת בר אילן,אני רוצה לשלב בעבודה את ההיבט היהודי. אני רוצה חומר במדבר על
כתוב בתורה: "ונרפא נגע הצרת מן המצורע", פירוש מילולי של הפסוק בהבנה ראשונה שנגע הצרעת הוא זה שמתפטר מהמצורע בזמן שבאמת זה ההפך – המצורע מתפטר מנגע המצרעת. א- מה זה בכלל צרעת? ב- מה התהליכים שלה בגוף? מה זה גורם לאדם? ואיך מזהים דבר כזה? ג- יש לכם אולי תשובה להיפוך בפסוק? ד- מבחינה רפואית, איך מפרשים את הפסוק כפי שהוא נכתב?
לשאלה הראשונה: נכון לומר גם שהנגע מתרפא.
לדוגמא: "מכתי אנושה מאנה הרפא" (ירמיהו טו,יח)
"מחץ מכתו ירפא" (ישעיהו ל,כו)
"מרפא לעצם" (משלי טז,כד)
ועוד.
ואז פירוש הפסוק הוא: נגע הצרעת, בגוף המצורע – מתרפא.
לגבי השאלות הנוספות: ראי את מאמרו של ד"ר זהר עמר על השחין בספרות חז"ל, עם הערותיו ומקורותיו. (אסיא עה-עו, עמ' 65-69). את המאמר ניתן למצוא באתר מכון שלזינגר בקישור הבא: https://www.medethics.org.il/articles/ASSIA/ASSIA75-76/ASSIA75-76.05.asp
אני עושה עבודה בנושא השחפת,ועניין של פרדיגמות מדעיות אני סטודנטית הלומדת באונברסיטת בר אילן,אני רוצה לשלב בעבודה את ההיבט היהודי. אני רוצה חומר במדבר על
שלום וברכה. שאלתי- האם הריון עם תאומים בשבוע 16 נחשב כהריון בסיכון לעניין צום תשעה באב. תודה
אשתי מתמחה ברפואת נשים. מעשה היה והתבקשה להזריע בהזרעה מלאכותית לאשה שלא נפקדה ל"ע, אך נודע שמדובר בזרע של יהודי. מהו תוקף האיסור בזה, שמא
לא נעים לדבר על הנושא אך צריך… אני זכר. אני חושב שיש לי בעיה פיזית, באופן קבוע אחרי שאני הולך לשרותים- (שתן) ויוצא, אז אחר
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.