תרומת זרע מגוי
בס"ד אני בחורה דתיה בת 37 (בקרוב) ולא עלה בידי למצוא את בן זוגי. כבר זמן מה שאני עורגת לילדים ולמשפחה משלי. בתקופה האחרונה התחלתי
למכון שליזינגר לרפואה והלכה, שלום רב. אני סבלתי (ועודני סובלת) מהפרעות אכילה, ומנסה להשתקם. קשה לי מאוד לאכול, ואני צריכה להכריח את עצמי, כי ברור לי שאני עלולה למות אם לא אוכל. העניין הוא שניסיתי להשתקם לפני כמה חודשים, ואז הגיע צום י"ז בתמוז ושוב חזרתי ל-0. אני מפחדת לחזור למצב הזה אחרי ט' באב, בייחוד כי זה צום ארוך יותר. גם ככה מערכת העיכול שלי לא פעילה כמו שצריך, ועוד יותר קשה לי לעכל אחרי צומות, ואני בטוחה שמצבי יחמיר בעקבות הצום (כמו שקרה בי"ז בתמוז…) האם ע"פי ההלכה אני עדיין מחוייבת לצום, או שזה נחשב פיקוח נפש ומותר לי לנסות להמשיך לאכול (ואני אומרת לנסות, כי גם ככה אני בקושי אוכלת בגלל הקושי הטמון בהפרעות האכילה שלי…). אשמח לקבל תשובה בהקדם, שכן צום ט' באב קרב ובא… בתודה מראש…
על פי ההלכה אסור לך לצום השנה בט' באב, ועליך לאכול ולשתות בהתאם להרגלים הרגילים שלך.
השנה מאחר וט' באב חל במוצ"ש ויום ראשון קיימת גם שאלת ההבדלה, שהרי אסור לאכול ולשתות (פרט למים) לפני הבדלה.
לענין זה מן הראוי להבדיל על כוס בירה או קולה. פירוט הלכתי נוסף לגבי הבדלה בט' באב שחל במוצאי שבת עבור חולה ראי: נשמת אברהם כרך ד' חלק או"ח סי' תקנ"ו ס"ק א'.
להלן קישור לנשמת אברהם דרך אתר מכון שלזינגר: https://www.medethics.org.il/articles/NA/NishmatAvraham.OC.556.1.asp
בס"ד אני בחורה דתיה בת 37 (בקרוב) ולא עלה בידי למצוא את בן זוגי. כבר זמן מה שאני עורגת לילדים ולמשפחה משלי. בתקופה האחרונה התחלתי
is one permitted to bring a seeing eye dog into a shul?
שלום רב. במסגרת דיון עם חבר שמעתי טענה כאילו שכיחות התאונות בבריתות מילה שבוצעו ע"י מוהל, גבוה משמעותית משכיחותן בבריתות מילה שבוצעו ע"י רופאים בבתי
שלום, כחלק מעבודת מחקר בהתמחות אני דרוש לעבוד עם בעליי חיים (עכברים) עם פעולות אשר דורשות ביצוע ניתוחים הזרקת חומרים, המתה ובדיקת הרקמות במיקרוסקופ. על
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.