פרסום ברבים של טעות רופא בטיפול
בס"ד שלום וברכה, לאחרונה רופא, שמקובל מאוד בישוב שלי ובסביבה, טעה בצורת טיפול שנתן למטופלת ,כתוצאה מכך המטופלת הייתה חייבת לעבור ניתוח. שאלתי היא כזו:
שלום,
אני נערה בת 15, המחלימה מאנורקסיה (עברתי 2 אישפוזים) לאחרונה מצבי טוב אך עליי עדיין לעלות 4 ק"ג כדי להגיע למשקל תקין (עפ"י הדיאטנית שלי). בשנה שעברה קיבלתי הוראה מהדיאטנית לא לצום ולא צמתי ואכלתי כרגיל (אף על פי שלא הייתי שלמה עם ההחלטה). הדיאטנית טענה שזה יכול לקחת אותי לאחור ולדרדר. מה עליי לעשות השנה? התחלתי טיפול עם דיאטנית חדשה והיא לא נתנה לי תשובה חד משמעית, אך המליצה לא לצום. מה עליי לעשות?
תודה רבה!
נסי לאכול ולשתות "לשיעורין".
כלומר: תבררי עם הדיאטנית שלך מהו נפח הנוזלים שאת חייבת לשתות, וכן מה צריך להיות הרכב המזונות המוצקים שאת חייבת לאכול כל יום, ואת הכמויות האלה נסי לחלק מראש ובכתב למנות של פחות מכשיעור, אותם תפזרי לאורך היממה.
לגבי נוזלים מנה של פחות מכשיעור היא מנה של 40 מ"ל. לגבי מזון מוצק, מנה של פחות מכשיעור היא מנה בנפח של 30 מ"ל.
באכילה מסוג זה את נחשבת כמי שצמה ביום הכיפורים.
בס"ד שלום וברכה, לאחרונה רופא, שמקובל מאוד בישוב שלי ובסביבה, טעה בצורת טיפול שנתן למטופלת ,כתוצאה מכך המטופלת הייתה חייבת לעבור ניתוח. שאלתי היא כזו:
שלום בשעה טובה ילדתי בת ב12.4.07 כד בניסן, לאחר הלידה נאמר לי ע"י מקורבים שצריך לחכות 40 יום לאחר לידה, רק אתמול החכמתי לעשות ולקרוא
שלום לרב! האם מותר בפסח לשתות את הטיפות להגברת חלב אם שנקראות "מגה מילק" של חברת מנטה קליניק? בתודה ובברכת פסח כשר ושמח.
שלום רב האם מותר לאישה בזמן שאסורה, למרוח משחות שמקלות על הפסוריאזיס לבעלה בגב (שלא ניתן למרוח לבד) אציין שכידוע המשחות אינן פיתרון כי זוהי
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.