טבילה עם דלקת ריאות
האם מותר לטבול כרגיל כשיש דלקת ריאות?או שמא בלי להכניס ראש? לשליחת התשובה
אני שואלת בשם מישהי שעברה ניתוח אף (ניתוח קוסמטי + יישור מחיצת האף) אתמול- יום ראשון. לדברי הרופא המנתח יש לשתות 2 ליטר מים ביום (כנראה בשל חשש מדימום). לטענת הרופא עליו לנהוג כך על אף צום יוה"כ. מדובר במישהי שאינה דתיה אך מסורתית וצמה בכל שנה. היא לחוצה ומפחדת לקחת סיכון ולא לנהוג עפ"י הוראות הרופא וקשה לשכנעה. איך צריך לנהוג? האם ישנן אלו שהן הקלות (כגון שתיה בשיעורים ובזמנים קצובים) ע"מ למנוע ממנה משבירת הצום? במידה והרופא המליץ על מאכל דברים רכים (אינני זוכרת) האם מותר לאכול לפי שיעור? אודה מאוד מאוד לתשובה מהירה.
יש לעשות לפי הוראות הרופא.
כדאי לשתות את מרבית הכמות של יום שלישי לפני הצום (עד 17:30), ולהשלים בערב ב"שיעורים". כמו כן, ביום רביעי יש לשתות כחצי הכמות ב"שיעורים" במשך היום, ואת השאר לאחר הצום (אחרי 18:08). אם הרופא דורש גם אכילה, יש לנהוג גם כן בשיעורים.
חשוב להדגיש שעדיף כמות קטנה – פחות מכשיעור – הרבה פעמים, מאשר כמות גדולה בפעם אחת. בכמות קטנה עדיין נחשבת צמה כששותה מחשש ספק סכנה.
שתייה ואכילה ב"שיעורים" :
בברכת גמר חתימה טובה,
מאיר אורליאן
האם מותר לטבול כרגיל כשיש דלקת ריאות?או שמא בלי להכניס ראש? לשליחת התשובה
Post Content קיבלתי בזמן האחרון LOOP ILEOSTOMA כדי לתת למעיים להחלים אחרי כריתת הרקטום. התופעות עם הסומה: התייבשות מהירה משמעותית, איכול לא מאוזן , איבוד
שלום רב, אני סטודנטית לרפואה בשנת לימודי השלישית. הגענו עכשיו ללימודי האנטומיה, והשאלה העומדת בפני היא כיצד עלי לנהוג במהלך הדיסקציות? עד עכשיו חשבתי שמדובר
ברשותכים 2 שאלות 1) מובן שיש איסור נגיעה גם לגבי גויות אבל האם זה מטעמי צניעות / התבוללות או שגם עליהן חל דין נידה 2)
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.