קניית ביציות בהלכה (עבודה)
שלום, אני סטודנטית שנה א´ לעבודה סוציאלית ממכללת אשקלון, במסגרת הלימודים התבקשנו לפנות לרב בשאלה הלכתית שנוגעת לחברה ורווחה. הומלץ לנו לפנות לאתר הזה. שאלתי
קרובת משפחה חלתה בסרטן השד וכרגע היא מטופלת בטיפולים כימותרפיים
היא קבלה לפני כשבוע את הטיפול הרביעי והאחרון בAC ולמחרת יום הכיפורים היא תתחיל טיפול ב Texol והרצפטין
באופן כללי היא מרגישה טוב (מלבד מעט חולשה כללית) היא מעוניינת לצום (או לכל הפחות לנסות ולצום) בפרט שיום הכיפורים יוצא כמעט שבועיים אחר הטיפול האחרון שקיבלה ובדר"כ ככל שהיא מתרחקת מהטיפול מצבה יותר טוב.
הרופאה במכון האונקולוגי טוען שבאופן גורף לא צריכים לצום בזמן טיפולים כימותרפיים אולם חשוב לציין שההתיחסות היא כללית והרופאה (עדיין) אינה שומרת תורה ומצוות.
השאלה אם ניתן לאשר לחולה לצום כפי שהיא מעוניינת.
בברכת גמח"ט
אסור לה לצום ביום כיפור, ועליה גם לאכול פחות מכשיעור וגם לשתות במנות של פחות מכשיעור.
לגבי אכילה – יש להכין עבורה כלי מדידה של 30 מ"ל (נפח של מגרה של קופסת גפרורים קטנה), ונפח זה של מזון מוצק היא רשאית לאכול בהפסקות של 9 דקות לפחות בין מנה למנה. [לדוגמא – קרקר של "לחמית" הינו בעל נפח כולל של 22 מ"ל]
לגבי שתיה – חולה זו רשאית לשתות מנות של 40 מ"ל נוזלים (כולל נוזלים מזינים) בהפסקות של 5 דקות בין מנה למנה.
מבחינת ההלכה, אכילה ושתיה של פחות מכשיעור איננה נחשבת לשבירת הצום, אלא החולה נחשבת כמי שצמה על פי הדין.
כשתחלים בעזרת ה' לגמרי, המצב כמובן ישתנה לטובה.
שלום, אני סטודנטית שנה א´ לעבודה סוציאלית ממכללת אשקלון, במסגרת הלימודים התבקשנו לפנות לרב בשאלה הלכתית שנוגעת לחברה ורווחה. הומלץ לנו לפנות לאתר הזה. שאלתי
רציתי לשאול ביחס לדיון ההלכתי על תורמת מח עצם שלא עמדה בדיבורה שתי שאלות: 1. ממה שהבנתי מקריאת המידע על הנושא, התורמת עברה איזשהו אירוע
שלום רב, אני כותבת עבודה במסגרת תואר שני במשפטים בבר אילן בנושא ה"עקרות הדתית".מקריאת תשובותיך לשאלות בנושא נתקלתי שוב ושוב בפיתרון ארוחת בוקר מוקדמת.רציתי לדעת
אני מניקה וגם סובלת מקלקול קיבה כנראה)שלשולים( גם בעלי סובל מהנ"ל. הכל התחיל לנו אתמול. השאלה האם אנחנו צריכים להמשיך לצום.ואו איך נדע אם אנחנו
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.