נפל בחודש השמיני והשביעי להריון ודינם
אני סטודנטית בחמדת הדרום ואני צריכה להגיש היום עבודה אשמח אם התשובה תיהיה היום אני צריכה לדעת על הנפל בחודש 8 וגם מדוע בחודש 7
שלום רב, אני נמצאת ב"ה בתחילת הריון. בט` באב אהיה בתחילת שבוע 8. רציתי לתת בבקשה קצת רקע עלי, כדי לדעת האם עלי לצום בט` באב: אני כמעט בת 30. שני ההריונות הראשונים עברו ב"ה באופן תקין בלי בעיות מיוחדות, אבל גם גרנו אז במקום אחר ועבדתי בצורה הרבה יותר רגועה. לפני כמעט שנתיים, ביום כיפור, הייתי בהריון שלישי בשבוע 27, היו לי התכווצויות, דיברתי עם הרב (הרב מרדכי הלפרין) בערב הצום והרב אמר לי (אחרי כל המידע ששאל וקיבל) לשתות לשיעורין ליטר אחד במהלך הצום. בשבוע 32 בערך נכנסתי לשמירת הריון עד הלידה בגלל ההתכווצויות. ואכן, אחרי שנכנסתי לשמירה, ונחתי בבית, פחתו משמעותית ההתכווצויות. ההריון עבר ב"ה בסדר וגם הלידה, ב"ה. בסוף אדר א` השנה, בהיותי בשבוע 12 להריון רביעי, היה לי דימום, הלכתי למיון ושם גילו שהעובר ללא דופק, וגילו מתאים לשבוע 8 בערך. (נבדקתי בכמה מכשירים שונים, אצל כמה רופאים שונים). לאחר מכן היתה לי הפלה טבעית, וגם גרידה. עכשיו אני ב"ה בהריון חמישי. בט` באב אהיה בשבוע 8 בערך. תמיד בתחילת הריון, אני חלשה, קשה לי לתפקד, יש לי בחילות, ואפילו צרבות לפעמים. בהריונות הראשונים גם הקאתי הרבה, בהריון הזה לא הקאתי למרות שאני מרגישה לפעמים כאילו אני עומדת להקיא. אני לא מסוגלת להיות רעבה בימים האלו. שמתי לב שאם אני לא אוכלת מספיק (למשל כי אין לי חשק לאכול- מה שקרה בימים הראשונים), אז אני מרגישה בחילות חזקות ואני מרגישה שאני עומדת להקיא וגם שתיית מים על בטן קצת ריקה עושה לי בחילות ותחושה שאני עומדת להקיא. (ואז שתיית משקה מוגז היתה לפעמים מרגיעה לי את הבטן). אבל אם אני אוכלת במהלך היום (כריך בבוקר, בייגלה פה ושם, פרי, ארוחת צהריים קלה וכו`)-ולא נשארת כמה שעות בלי לאכול- אז הבחילות והצרבות אמנם קיימות, אך חלשות יותר ונסבלות, ואז אני כן שותה מים, וזה בסדר. מה עלי לעשות בצום ט` באב המתקרב? אודה לתשובתך, השואלת. (מקווה שלא הארכתי מידי, רציתי לתת כמה שיותר פרטים.)
לא לצום בט' באב השנה.
השנה, מאחר והצום מתחיל במוצאי שבת יש להבדיל על בירה או קפה, או קולה, לפני אכילה או שתיה. ראי בנשמת אברהם הלכות תשעה באב שחל ביום ראשון (סימן תקנ"ו).
אני סטודנטית בחמדת הדרום ואני צריכה להגיש היום עבודה אשמח אם התשובה תיהיה היום אני צריכה לדעת על הנפל בחודש 8 וגם מדוע בחודש 7
Why is the length of the Nidah different after giving birth to a boy or a girl?
שלום וברכה, במסגרת לימודיי הקליניים כסטודנטית לרפואה לא אחת מזמינים אותנו בבי"הח להשתתף בהרצאות הממומנות ע"י חברות תרופות, במהלכן מלבד ההרצאה אנו מקבלים לעיתים ארוחה/ציוד
שאלה בנושא טהרת המשפחה. לאשתי מופיעה דימום קל יום או יומיים אחרי המקווה. הרופא נשים שלה אמר לנו שהדימום הזה נובע מהביוץ,הוא גם ערך לה
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.