בס"ד שלום, אני בהריון בחודש השביעי, זהו הריון רגיל וראשון ורציתי לדעת האם אני צריכה לצום?ובמידה ולא כמה מותר לי לאכול? פחות משיעור או יותר ומה נחשב כשיעור?
בהריון רגיל – שאין בו סיכון מיוחד – כבר נפסקה הלכה שצריך לצום כרגיל, אך רצוי לנוח יותר, ולהיות במקום ממוזג אם ניתן. אולם אם בהריון היו כבר התכוצויות מוקדמות, או דימום החשוד כהפרדה חלקית של השליה או ירידת מים – אזי חייבים לשתות נוזלים מזינים בכמות שתקבע על ידי הרופא המטפל, אך ניתן וצריך לשתות אותו לשיעורין.
[פרטים על דרך שתיה פחות מכשיעור – לברר עם הרב המקומי.]
שלום רב. האם מי שנוטל אנטיביוטיקה (בעקבות דלקת גרון – זה לאחר יום וחצי שלי אנטיביוטיקה) צריך לצום בצום גדליה? תודה רבה, יאיר
אני בסוף חודש תשיעי, יום כיפור הוא אחרי התאריך המשוער שלי. מהן ההלכות לגבי הצום בהריון וליולדת (במקרה ואלד לפני או במהלך הצום?). תודה.
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.