פדיון הבן לאחר שתי הפלות
הרב מרדכי הלפרין, שלום וברכה!רציתי להתייעץ אתך לגבי שאלה שנשאלתי – אשה שילדה בן בכור לאחר שתי הפלות, ששתיהן התבצעו בפועל לאחר מ' יום אבל
לכבוד הרב, אני בחודש השבעי ,הריון ראשון וסובלת מלחץ דם נמוך, וחוסר ברזל , בכלליות אני אשה מאוד חלשה, אני זקוקה לשתיה מרובה במשך היום, ואם אני לא שותה מספיק יש לי כאבי ראש וסחרחורות ,וזה גורם לי להתעלפות. שאלתי רופא והוא אמר שעדיף שאני לא יצום , כמובן שהרופא אינו דתי לכן אני פונה לרב בשאלה , האם עלי לצום או לא?
כל עוד את מרגישה טוב עליך לצום.
ברגע בו את מרגישה סחרחורת או הרגשת התעלפות, עליך להתחיל לשתות נוזל מזין (כמו מיץ ענבים טהור או מהול, למשל) בכמויות של 40 סמ"ק כל 4 דק' עד שהסחרחורת או הרגשת ההתעלפות חולפת.
אזהרה: אם מתפתחים צירים כואבים, או ירידת מים או דימום – אזי עליך להתחיל לשתות נוזלים מזינים מיד, בלא להקפיד על "פחות מכשיעור", ולהמשיך לשתות עד שהרגשת הצמא תחלוף, וכמובן להגיע בהקדם לחדר לידה.
הרב מרדכי הלפרין, שלום וברכה!רציתי להתייעץ אתך לגבי שאלה שנשאלתי – אשה שילדה בן בכור לאחר שתי הפלות, ששתיהן התבצעו בפועל לאחר מ' יום אבל
1. האם ישנם דעות המתירות חזרת רופא לביתו בנהיגה עצמית ממשמרת בשבת כאשר אין לו תורנות ביישוב? מסברה שאם לא נתיר לא ירצה להיות רופא
אודה לך מקרב לב על התייחסותך לפסק הדין, להמרצת פתיחה ותגובת היועמ"ש בנדון.
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.