שאלה בנושא היתר או איסור לגבר לטפל באישה ברפואה משלימה
שאלה לכבוד הרב אדם שעוסק במקצועות הרפואה המשלימה בתחום הטיפול במסג`כגון מסג` רקמות עמוק, מסג` רפואי, שוודי תאלנדי סיני וכו`. שלמד את המקצועות האלה והוסמך
שלום רב, אני כעת מסיימת את החודש הרביעי להריוני, ובצום ט` באב אהיה אי"ה בתחילת החודש החמישי. בהריון הזה אני נוטה להרגיש מאוד חלשה וסובלת גם מכאבי ראש. לעיתים אני נתקפת בהתקפי חולשה וקוצר נשימה עד כדי חוסר תפקוד ולכן אני מקפידה לשתות המון המון. אני מאוד חוששת שבצום אם אהיה יום שלם ללא שתיה זה גם יגרום לי להרגיש לא טוב וגם חוששת שחלילה העובר ייפגע מכך. רציתי לשאול האם יש היתר לשתות ואם כן באיזה אופן? אודה על תשובתכם.
ברגע שתרגישי את החולשה המיוחדת שלך בהריון, או שתרגישי קשיי נשימה אפילו קלים, את רשאית להפסיק את הצום ולשתות כרגיל. (ואם את מרגישה צורך מיוחד מותר לך גם לאכול).
השנה מאחר וט' באב חל במוצא"ש ויום ראשון קיימת גם שאלת ההבדלה, שהרי אסור לאכול ולשתות (פרט למים) לפני הבדלה.
לענין זה מן הראוי להבדיל על כוס בירה או קולה. פירוט הלכתי נוסף לגבי הבדלה בט' באב שחל במוצאי שבת עבור חולה ראי: נשמת אברהם כרך ד' חלק או"ח סי' תקנ"ו ס"ק א'.
להלן קישור לנשמת אברהם דרך אתר מכון שלזינגר: https://www.medethics.org.il/articles/NA/NishmatAvraham.OC.556.1.asp
שאלה לכבוד הרב אדם שעוסק במקצועות הרפואה המשלימה בתחום הטיפול במסג`כגון מסג` רקמות עמוק, מסג` רפואי, שוודי תאלנדי סיני וכו`. שלמד את המקצועות האלה והוסמך
שלום וברכה בנוגע לאדם שסובל מהפסקות נשימה בשינה, ברמה שהוגדרה ע"י המומחים שבדקו אותו כקלה, כ-17 הפסקות נשימה בשעה. האם בדרגה כזו הוא יכול להפעיל
שלום לכם אני קוסמטיקאית, ומאחר והיום אני חוזרת בתשובה, אני רוצה לוודא שאיני עושה בעבודתי עברות. למשל "איפור קבוע" שאיני יודעת אם מותר לעשות או
בהמשך לשאלת בעלי : האם אין לקחת בחשבון את מצבי הנפשי ? א. המתנה ממושכת לשלב הבדיקה ותוצאותיה גורמת לי מתח בלתי נסבל. ב. חששי
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.