חזרת ווסת לאחר לידה
שלום לרב, ילדתי לפני חודשיים (+ )בת בלידה רגילה עם חתך אפיזוטומי. הדימום פסק מזמן, אך עדיין היו לי הפרשות רגילות (צהוב..) חשבתי כי עליי
שלום,
אישתי בשבוע ה 14, לאחר טיפולי IVF (במשך שנתיים היה לנו קושי להיכנס להריון). לאישת בשבוע ה 10-11 התגלתה בעיית המטומה ודימום שהצריך מנוחה מוחלטת של שבועיים (ללא מאמץ שיגביר דופק). לאורך הדרך התגלה לה גם דלקת בדרכי השתן וטופלה באנטיביטיקה במוקסיפן ועכשיו החלה ב צפורל. כמו כן אובחנה אצלה רגישות ל CMV, חוסר בברזל ו B12.
לקראת יום כיפור שאלנו את הרופא המטפל האם היא יכולה לצום ביו"כ והוא ענה שכן (את ההמטומה לקח לו קצת זמן לזהות…).
אנחנו לחלוטין לא רגועים עם "המלצה" זו בתקופה שלחלוטין לא רגועה עבורנו, ורוצים לקבל חוות דעת נוספת מכם בנושא ובמצב מאוד רגיש זה. נשמח לקבל פירוט מדוייק שכן, אאנו שומרי מסורת שלא בקיאים בהלכה.
המטומה בהריון נגרמת ברוב המקרים כתוצאה מהיפרדות קרומים או היפרדות שיליה. במצב כזה צום עלול לגרום להתכווצויות ולהחמרת ההיפרדות. לכן מן הדין שתשתי לשיעורין (40 סמ"ק כל 9 דקות או יותר) נוזלים מזינים בנפח כולל של ליטר וחצי במהלך היום, תשארי במקום ממוזג ותימנעי מכל מאמץ מיותר. (אסור לשכב כל היום וצריך להסתובב על הרגליים מפעם לפעם).
שלום לרב, ילדתי לפני חודשיים (+ )בת בלידה רגילה עם חתך אפיזוטומי. הדימום פסק מזמן, אך עדיין היו לי הפרשות רגילות (צהוב..) חשבתי כי עליי
אדון/גברת נכבדים, נולדה לי תינוקת מתרומת זרע (לא גוי) אני רווקה. ברצוני לדעת מה הדין לגביה מבחינה הלכתית כאשר תרצה להנשא כדת וכדין משה וישראל.
שלום וברכה, אשה המטופלת ברואקוטאן (Isotretinoin ) עומדת להנשא בעוד כששה שבועות. לדברי רופא העור רצוי להמשיך את הטיפול לפחות עוד כחודש. במהלך הטיפול וסמוך
ביתי מעיין סובלת מנכות פיזית קשה ומרותקת לכסא גלגלים.בנוסף יש לה פגור בינוני.לאחרונה למדה להשתמש בכסא גלגלים ממונע.זו אחת הפעולות היחידות בהן יש לה עצמאות.השאלה
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.