מספר השאלה: 112422
כותרת
לקראת סטאז'- דחוף
תוכן השאלה.
שלום רב! אני עומדת להתחיל בחודש הקרוב בע"ה סטאז' בירושלים. בהיותי גרה ביישוב אחר (מחוץ לעיר) רציתי לדעת כיצד עליי לנהוג בזמן תורנויות בשבת. להגיע לבית החולים בשבת הבנתי שיש פחות בעיה. השאלה היא לגבי חזרה הביתה- האם מותר לי לנהוג חזרה אל ביתי לאחר תורנות לילה, או שעליי להישאר בירושלים לאחר מכן? האם יש משמעות לכך שבאם לא אוכל לשוב הביתה, משפחתי תאלץ למצוא מקום מגורים בירושלים לשבת שכזו? באם יתאפשר לי לחזור עם נהג גוי (ואהי בספק אם אוכל)- האם התשובה תשתנה? אדגיש כי מדובר, בנוסף לנסיעה עצמה ביציאה מחוץ לתחום- אשמח אם תוכלו להתייחס לסעיף זה בפירוט. נ.ב. אשמח לקבל את התשובה למייל המצורף ולא דרך האתר "כיפה". תודה רבה! תודה רבה!
נא עייני בשני מאמרים על נסיעה לתורנות וחזרה ממנה בשבת שנמצאים בספר אסיא ז' "נסיעת רופא לתורנות שבת וממנה מחוץ לתחום שבת" עמ' 241-249 ובספר אסיא ט' "עוד על נסיעת רופא לתורנות מחוץ לתחום שבת", "נסיעת רופא בשבת וחזרה לביתו – עיקרי שיטות" עמ' 140-145.
במידה וישארו לך שאלות לאחר הקריאה נשמח לענות.
שלום. אם תוכלו לענות לי בהקדם – לפני יום כיפור, אודה לכם. אבי, בן 91, לפני כשבועיים עבר התקף לב ובמהלך האשפוז נתברר גם שהוא
שאלתי היא בדיני נדה. אשה בהריון עם תאומים זהים. היא אמורה לעבור בימים הקרובים ניתוח קיסרי. היות ויש לה שלית פתח מרכזית וגם שליה נעוצה,
שלום לרב! האם מותר בפסח לשתות את הטיפות להגברת חלב אם שנקראות "מגה מילק" של חברת מנטה קליניק? בתודה ובברכת פסח כשר ושמח.
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.