נסיעה לא ישירה לבי"ח ללידה בשבת
במידה והלידה מתחילה בשבת, האם מותר לשים את הילדים אצל הסבתא אשר גרה במרחק עשר דקות נסיעה ואז להמשיך עם הבעל לבית החולים?
מספר השאלה: 112422
כותרת
לקראת סטאז'- דחוף
תוכן השאלה.
שלום רב! אני עומדת להתחיל בחודש הקרוב בע"ה סטאז' בירושלים. בהיותי גרה ביישוב אחר (מחוץ לעיר) רציתי לדעת כיצד עליי לנהוג בזמן תורנויות בשבת. להגיע לבית החולים בשבת הבנתי שיש פחות בעיה. השאלה היא לגבי חזרה הביתה- האם מותר לי לנהוג חזרה אל ביתי לאחר תורנות לילה, או שעליי להישאר בירושלים לאחר מכן? האם יש משמעות לכך שבאם לא אוכל לשוב הביתה, משפחתי תאלץ למצוא מקום מגורים בירושלים לשבת שכזו? באם יתאפשר לי לחזור עם נהג גוי (ואהי בספק אם אוכל)- האם התשובה תשתנה? אדגיש כי מדובר, בנוסף לנסיעה עצמה ביציאה מחוץ לתחום- אשמח אם תוכלו להתייחס לסעיף זה בפירוט. נ.ב. אשמח לקבל את התשובה למייל המצורף ולא דרך האתר "כיפה". תודה רבה! תודה רבה!
נא עייני בשני מאמרים על נסיעה לתורנות וחזרה ממנה בשבת שנמצאים בספר אסיא ז' "נסיעת רופא לתורנות שבת וממנה מחוץ לתחום שבת" עמ' 241-249 ובספר אסיא ט' "עוד על נסיעת רופא לתורנות מחוץ לתחום שבת", "נסיעת רופא בשבת וחזרה לביתו – עיקרי שיטות" עמ' 140-145.
במידה וישארו לך שאלות לאחר הקריאה נשמח לענות.
במידה והלידה מתחילה בשבת, האם מותר לשים את הילדים אצל הסבתא אשר גרה במרחק עשר דקות נסיעה ואז להמשיך עם הבעל לבית החולים?
אבי שיחי' ,קשיש חולה, נזקק ל"אנשור פלוס" ולאבקת "פרוג'ים"(תוסף חלבון) ע"פ הוראת דיאטנית. הוא עבר אספירציה הונשם והורדם והיה מאושפז חודש שלם בשל דלקת ריאות
שלום, אני בהריון שבוע 32. אני רוצה לדעת האם אני צריכה לצום ביום כיפור? (בע"ה, ביום כיפור אני אהיה כבר בתחילת החודש התשיעי). בתשעה באב
לכבוד הרב הלפרין שליט"א, בעבר הייתי מתייעץ בענייני הלכה ופוריות עם הרב דוד פיינשטיין מניו יורק. לאחרונה כאשר רציתי להמשיך בעוד סדרת טיפולים השתמט הרב
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.