artificial insemination and halakhah
Hi there,My name is Kathryn Blaze Carlson and I'm a reporter with the National Post,a newspaper in Toronto, Canada.I'm working on a story about artificial
שאלה שקיבלתי מחבר שאינו דתי: יש לי שאלות בנושא בריאות – ושבת . חבר שלי כאן בעבודה סובל מסכרת – ומצבו הולך לכיוון הלא טוב .התחיל בדיאטה – וכיום הוא על כדורים . מניסיון שלו ( וגם ידוע ממחקרים שפורסמו ) – פעילות גופנית משפרת את המצב, ורמת הסוכר יורדת פלאים. הבעיה: אין לו זמן .( לדעתי זה תרוץ אבל זה מה יש ). כרגע יש לו אופני כושר בבית, ובנוסף ארגנתי לו שעון POLAR – שעון המודד את קצב הלב. חשוב להתאמן עם השעון משתי סיבות : א. לא להגיע לעומס לב מסוכן – ולקבל התקפת לב . ב. להפעיל את הלב בעומס מתאים. עבודה בקצב לב נמוך מהרצוי איטי – לא תעזור . הבעיה : צריך להפעיל את השעון ( ללחוץ על כפתור ) לפני אימון. השאלות 1 . האם מותר לחולה להתאמן על אופני כושר בשבת ? (כידוע אופני כושר בנויים על יצירת עומס (חיכוך) כך שלמיטב הבנתי המאוד מוגבלת – יש כאן בעיה) 2. האם מותר להשתמש בשעון הנ"ל בשבת ?
שני דברים לא הבנתי מתוך השאלה:
האחד: אם החבר איננו שומר מצוות, מה משמעות השאלה?
השני: אם לאדם "אין זמן" לעבוד לצורכי פרנסה באמצע השבוע, האם זו סיבה טובה להתיר לו לעבוד בשבת?
Hi there,My name is Kathryn Blaze Carlson and I'm a reporter with the National Post,a newspaper in Toronto, Canada.I'm working on a story about artificial
שלום כבוד הרב- אשמח לקבל מקורות מהגמרא, שו"תים וכד' לגבי רפואה אלטרנטיבית. תודה מראש!
אני חודש וחצי אחרי לידה שלישית, ב"ה. אני מניקה מלא, התחלתי לפני שבוע וחצי לקחת סרזט ויום אחרי התחילו לי דימומים (בכמות פחותה ממחזור, אבל
לרבני המכון שלום, אני בת 28, ב"ה בשבוע 20 להריוני הרביעי. יש לי שני ילדים שנולדו לאחר הריונות רגילים ותקינים, וההריון השלישי הסתיים לצערי בגרידה
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.