בעיות שונות בנידה (כאבים, מחזורים קצרים רגישות לבדיקות)
אני זכיתי להשתתף בסמינר "מציאות ורפואה בסדר נשים" שהיתה לפני בערך שש שנים בבית חולים שערי צדק בירושלים תובב"אמאד נהניתי מהידיעות שרכשתי שםאני עכשיו מתגורר
שלום!
שאלתי היא:
מהו הדין בעניינה של אשה החשה בצירי לידה בשבת, האם חובה לפנותה לכל בית חולים שתחפוץ על אף שישנו מרכז רפואי שניתן להגיע אליו מבלי לחלל את השבת? ומהו הנימוק לקביעה זו?
תודה מראש
מותר להפנותה לכל בית חולים אותו היא מעדיפה (פרט להעדפה משיקולים כספיים).
ראה נשמת אברהם כרך ה' עמ' רל"א (סעיף קנ"ז ב'דיני החולה בשבת'):
" קנ"ז. מהרגע שהאשה מרגישה שהגיעה שעת הלידה, דהיינו שמרגישה צירי לידה סדירים, ואפילו אם ספק בדבר אם תלד עתה, מותר לטלפן לאמבולנס או למונית ולנסוע לבית החולים שנרשמה בו, ואפילו יש בית חולים אחר קרוב יותר (אם אמנם היא חוששת שבבית החולים הקרוב לא יקבלו אותה, או יהיו עיכובים בקבלתה, או אם, לפי דעתה, לא יתמסרו אליה שם כפי הצורך, או שבבית החולים שנרשמה בו נמצאים מומחים יותר. אבל אסור לעשות כן מטעמים כספיים גרידא.) וגם למלוה מותר לנסוע איתה.. "
אני זכיתי להשתתף בסמינר "מציאות ורפואה בסדר נשים" שהיתה לפני בערך שש שנים בבית חולים שערי צדק בירושלים תובב"אמאד נהניתי מהידיעות שרכשתי שםאני עכשיו מתגורר
שלום עליכם אני בחור כבן 35 +4 ,לפני נישואי עקב מחלה עברתי ניתוח שבמהלכו הוסר אשך אחד. לאחר הניתוח ב"ה החלמתי לחלוטין התחתנתי ונולדו לנו
שלום אני בת 39 בהיריון שבוע 13+4 עם המטומה בגודל 28X18 ממ . לא מדממת. אולטרסאונד שהיה אתמול היה תקין. מקבלת זריקות פרוגסטרון אחת לשבוע.
לרבנים שלום. אני בת 38, אם ליותר מ6 ילדים בריאים. בשבוע 18 בסקירה מוקדמת נתגלה מום לב בעובר ואומת מיידית בבדיקת אקו לב. (a v
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.