לימוד רפואה אלטרנטיבית – טיפול במגע וצניעות
שלום רב! ברצוני להתחיל ללמוד "אוסטיאופטיה" (רפואה אלטרנטיבית/טבעית) והטיפול באנשים חייב במגע. אני לא יודע אם אמצא אח"כ עבודה לטיפול לגברים בלבד. האם יש היתר
בע"ה למדתי קורס בסיס של עזרה ראשונה מטעם המכללה לפני שנה בערך ומאז לא עשיתי רענון. נתקלתי לראשונה היום בפצועה של תאונת דרכים, ששכבה על הכביש, ואף אחד מהנוכחים לא ידע מה לעשות כדי לעזור לה. לרגע חשבתי שאולי אני היחידה שיכולה להציל אותה אבל נתקפתי פחד נוראי להתקרב אליה (פחדתי שהיא מתה או תמות מולי) וגם הרגשתי שאני לא באמת זוכרת איך מבצעים החייאה ואני עלולה להזיק לה. האם לאחר שלמדתי את הקורס אני מחוייבת להגיש עזרה לכל אדם הנצרך לכך גם אם מבחינה נפשית אני לא מרגישה שאני מסוגלת וגם אם אני לא זוכרת במאה אחוז את שלבי ההחייאה? לפחות אומר שבמקרה הזה הבנתי מאחד האנשים שהיא פונתה לביה"ח כשהיא בהכרה, אך עצם הרעיון שהייתי יכולה להיות אחראית לחייה של מישהי ולא הגשתי עזרה מציק לי..
האם עברתי על "לא תעמוד על דם רעך"?
תודה מראש
במקום לדון על העבר, חשוב להתכונן טוב יותר לעתיד.
נסי לעבור קורס מתקדם יותר במד"א, קורס שיכלול גם מגע מעשי עם השטח. השתלמות כזו תקל עלייך לפעול נכון בעתיד.
שלום רב! ברצוני להתחיל ללמוד "אוסטיאופטיה" (רפואה אלטרנטיבית/טבעית) והטיפול באנשים חייב במגע. אני לא יודע אם אמצא אח"כ עבודה לטיפול לגברים בלבד. האם יש היתר
שלום לרב.ראיתי שהרב כתב בפורום לפני כמה חודשים את הדברים הבאים (ב-italics), ורציתי (אם זו לא טרחה) לקבל הפניה מדוייקת יותר לדברים (או מילות חיפוש
שלום רב שמי נ, סטודנט למשפטים באוניברסיטת בר אילן והנני חוקר את הנושא של סרוב קטין לקבלת טיפול רפואי או סירוב ההורים לטיפול רפואי מנקודת
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.