נסיעת רופא בשבת לתורנות – שאלת בירור על מאמר
שמי נ, ואני רופא כירורג המתגורר בירושלים ועובד במרכז הרפואי ברזיליקראתי את מאמרך בנושא :"נסיעת רופא בשבת חזרה לביתו – עיקרי שיטות"לצערי אנני תלמיד חכם
שלום! אני סטודנטית לסיעוד, ועובדת במקביל בבית חולים, גם בשבתות.
רציתי לשאול מה מותר ומה אסור לי: האם מותר לי לכתוב את ערכי הסוכר של החולים, או להסתמך על הכתבנים שטועים הרבה פעמים, האם מותר לי ללחוץ על הכפתור של "אייבק" (-סופר טיפות) כדי לתת נוזלים לחולה, והאם מותר לי לכבות צפצוף של פעמון , לאחר שחולה קרא לאחות.
תודה.
אסור. הכתבן יכתוב ואת תודי שהוא כתב נכון.
אם יש כתבן תבקש ממנו ללחוץ אם אין, מותר ללחוץ על הכפתור עם גב האצבע.
הכתבן יכבה. ואם אין, מותר עם גב האצבע.
שמי נ, ואני רופא כירורג המתגורר בירושלים ועובד במרכז הרפואי ברזיליקראתי את מאמרך בנושא :"נסיעת רופא בשבת חזרה לביתו – עיקרי שיטות"לצערי אנני תלמיד חכם
אני לומד בהסדר, עכשיו בצבא. ויש לי בעיות מעיים, הרופא נתן לי תרופות לקחת ורציתי לדעת אם מותר לי לקחת אותם עם מים מחר בצום.
שלום. אני בחודש התשיעי להריוני. אני מתגוררת במרחב-עם (ליד שדה בוקר), ואני מתכננת ללדת בבית החולים איכילוב שבת"א. במידה שיגיע הרגע לנסוע לבית החולים ויהיה
שלום רב, אני מצטערת שאני כותבת את השאלה שחוזרת על עצמה אך לא מצאתי מקרה דומה לשלי…ונראה לי כי יש לדון כל מקרה לגופו. אני
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.