נטילת תרופות בצום
Post Content שלום, אני חולה בקוליטיס כיבית ונמצאת כרגע בהתקף. אני מטופלת בסטרואידים (פרדניזון), ורופא אמר לי שעדיף לקחת אותם בבוקר וחייבים עם אוכל (אחרי
שלום לרב, אני אחות העובדת בביה"ח ברזילי.בשל עיסוקי אני צריכה לעבוד בשבת. מכיוון שאין בביה"ח גוי של שבת אני עובדת במשמרות של שישי בוקר או שבת בערב על מנת לחזור לבית במוצאי השבת(לפי דברי רב מסוים מותר להגיע לביה"ח משום פיקוח נפש אך לא לחזור).כמובן שאין מי שיכתוב בשבילי או ידליק מכשירי חשמל במקומי. (אין ספק שאני עושה פעולות לחולים שאין בהם שום סכנת חיים), מה שניתן לעשות אני עושה בשינוי. חשוב לי לציין שברגע שאני אבקש לא אעבוד בשבת לא תהיה לי עבודה בביה"ח. קראתי מקצת מהספר של דיני הרופא בשבת ויום טוב ועל פיו אסור לנו לעשות המון דברים אלא אם יש גוי של שבת. מה עושים?? תודה רבה.
ברוב המקרים בהם נדרש גוי של שבת, עבור חולה מאושפז כשאין גוי, מותר לבצע את הפעולה בשינוי.
אם יש לך דוגמא ספציפית – אנא צייני ושאלי שוב.
Post Content שלום, אני חולה בקוליטיס כיבית ונמצאת כרגע בהתקף. אני מטופלת בסטרואידים (פרדניזון), ורופא אמר לי שעדיף לקחת אותם בבוקר וחייבים עם אוכל (אחרי
שלום אני מבקשת לדעת האם יש בעיה עקרונית לחולים עם סטומהפיום וברכת "אשר יצר" ונשים עם סטומה ביחס לטבילה במקווה. תודה
שלום, אני בחורה בת 35 ועברתי את ההזרעה השביעית שלי היום. תשובה ודאית אם כן או לא תהיה לי רק בעוד שבועיים, ותהיתי לגבי האם
שאלתי היא: האם עפ"י ההגדרות של הפיגור כפי שנוהגות היום במשרד הבריאות: פיגור קל פיגור בינוני וכדו' ניתן לקבוע מי חייב במצוות ומי פטור בהגיעם
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.