הפעלת גלוקומטר בשבת
שלום. האם לחולי סוכרת מסוג 1,מותר לבצע את הבדיקות הכרוכות בדקירת האצבע והדלקת מכשיר הגלוקומטר,בשבת ובחגים. האם יש מכשירים אחרים לשבת. בנוסף ,מה עושים בימי
בס"ד
שלום רב.
אני סטודנט לסיעוד בבית ספר לסיעוד הדסה. במסגרת הלימודים אנו חייבים לעבור אימון קליני בהנחיית אחות מוסמכת הדרכה במסגרת אחת המחלקות של בית חולים. המדריכה שלי – אישה שומרת מצוות, וכן גם אני משתדל לשמור ככל הנתן. מדריכה שלי עובדת לילות בשבת, וזאת (אני מניח) במסגרת היתר של פיקוח נפש. שאלה – האם אני, בתור סטודנט יכול להצטרף אליה לצורך לימוד?
תודה מראש.
אם הגעת לשלב בו ה"אימון" מורכב מפעולות נדרשות לחולים, אזי אתה נחשב הלכתית כחלק מהצוות הרפואי ומותר לך לבצע את כל הפעולות שבכל אופן אמורות להתבצע בהיתר עבור החולה.
שלום. האם לחולי סוכרת מסוג 1,מותר לבצע את הבדיקות הכרוכות בדקירת האצבע והדלקת מכשיר הגלוקומטר,בשבת ובחגים. האם יש מכשירים אחרים לשבת. בנוסף ,מה עושים בימי
שלום , האם יש כשרות לדקסמול קיד- טבליות מציצה, לאקמולי-סירופ לילדים להורדת חום וכם נורופן לילדים להורדת חום?
האם כהן יכול לעבוד כעו"ס בבית חולים? אם אסור, האם יש היתר בבית חולים שמצוין על שלט בזמן הכניסה שיש טומאת מת (כדוגמת שערי צדק)?
דחוף דחוף דחוף!!! אני בת 18 וקיימתי יחסי מין עם חבר שלי בן גילי.למרות שנראה לנו שהוא"גמר בחוץ"אנו חוששים שאולי נכנסתי להריון,ולכן קנינו גלולות היום
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.