שלום רב ,
אני עובד בביה"ח ביחידת המחשוב,דורשים ממני לעבוד בשבת ולא, אאבד את עבודתי .
העבודה בשבת אינה עבודה בביה"ח אלא מהבית ( כוננות – עם ביפר ומחשב ) כאשר ישנם מקרים דחופים של נפילת מחשב במח' קריטיות כגון: טיפול נמרץ וכיוב'
העבודה הינה ללא שכר, במקרים דחופים ביותר אאלץ להגיע לעבודה ולטפל בבעיה .
אמנם אכן ישנה עבודה בשבת – ברב המקרים אוכל לטפל בבעיה מהבית .
רציתי לדעת האם במקרה כזה מותר לעבוד בשבת או לא .
אם מדובר על מחלקה לטיפול נמרץ וכיוצא, ואם מדובר על מכשיר חיוני שזקוקים לתיקונו/הפעלתו בשבת עובר חולה שיש בו סכנה, או אפילו ספק סכנה, מותר לך לעשות זאת מהבית, ואם אפשר, ואין האיחור יסכן את החולה, תעשה זאת בשינוי – דהיינו להקיש עם גב האצבע. במידה שתצטרך להגיע לביה"ח, אז שוב אם הדבר דחוף מותר לך, אם אי אפשר להשיג נהג גוי בזמן, לנסוע לביה"ח ובתנאי שבאמת מדובר על פיקוח נפש או אפילו ספק פיקוח נפש וטיפולך חייוני להצלתו. אך אינך יכול לחזור הביתה ברכב אלא אם כן יהיה נהג גוי שיסיע אותך בחזרה.
Hi Dr. Halperin,I just graduated from the Technion Institute in Haifa in the English MD program and am soon beginning my internship/residency. I was browsing
לרב שלום וברכה, האם מותר לשים חומר הרדמה לתינוק בזמן המילה? אם תוכל לפרט אשמח מאוד
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.