תורשה בבעיות חרדה
כבוד הרב, שלום רב! ברצוני לשאול שאלה מאד רלוונטית וקונקרטית ביחס למשודכת פוטנציאלית במישור האישי. האם כאשר שני ההורים מאובחנים כבעלי OCD ברמה משמעותית עולה
מבין שני הסבים של תינוק, מי לפי ההלכה אמור לשמש כסנדקו של התינוק?
אלא אם כן כל הצדדים מסכימים שמי שלפי ההלכה יש לו קדימות לשמש כסנדק הוא יהיה הסנדק, שאז יש מקום לתת עדיפות לאבי האב לשמש כסנדק. כמבואר בתשובות רעק"א מהדו"ק סי' מ"ז שכתב שלאבי האב יש שייכות יותר למילה מאשר לאחרים מכיון שהוא מצווה ללמד את בן בנו תורה כמבואר בפסוק "והודעתם לבניך ולבני בניך וגו' ", ולפי שברית מילה יש לה שייכות עם תלמוד תורה- דהרי על ידי הברית נפתח ליבו להבין ולהשכיל וללמוד את התורה"ק – לכן אבי האב יש לו שייכות יותר למצוות מילה. וכפי שציין הגרעק"א שם מספר עוללות אפרים דעל ידי הסרת עורלת המילה גורם שיסור עורלת הלב עיי"ש.
כבוד הרב, שלום רב! ברצוני לשאול שאלה מאד רלוונטית וקונקרטית ביחס למשודכת פוטנציאלית במישור האישי. האם כאשר שני ההורים מאובחנים כבעלי OCD ברמה משמעותית עולה
שלום רב.אני מעוניינת להינשא פעם שנייה עם בחור הסובל ממחלת FMF ולוקח תרופות דרך קבע. א.האם יש סיכוי שהמחלה הזאת תעבור בגנים לילדים שאנו מתכננים
בס"ד מעוניין לקרוא על ההתפתחות ( ההיסטורית) בפסיקה ההלכתית של היתר שרופא גבר יבדוק רפואית אישה אם כרופא משפחה והן כרופא גינקולוג מראי מקומות לעיון
שלום רב. אני לומדת כיום בקורס תומכות לידה ("דולות"), ורציתי לשאול כמה שאלות הנוגעות לעבודה במקצוע: 1. נסיעה בשבת לעזרת היולדת בבית החולים – האם
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.