הנחת תפילין לאחר ניתוח במצב של טשטוש (המנותח חושב ששבת)
בס"ד לכבוד הנהלת ורבני מכון שלזינגר הי"ו בענין הנחת תפילין לחולה שדעתו מבולבלת עליו עקב השפעת ההרדמה שעדיין עליו:חולה ירא שמים שנצרך לעבור ניתוח בהרדמה
שלום
אני שואל שאלה בנושא נקיות לתפילה
יש לי בעיה – אחרי שאני מנקה עצמי טוב, בפי הטבעת, אחרי יציאה, על פי הכללים של ההלכה, אני מגלה שאפילו, יכול להיות שכבר אחרי חצי שעה שעה, אני בודק את פי הטבעת עם נייר (ללא להתפנות) ומגלה שיש שם עוד פעם קצת צואה.
שאלתי היא האם מותר לי להתפלל על סמך הנקיון הראשון או האם אני צריך לבדוק 5 דקות לפני תפילת 18.?
ועוד האם זה בעיה רפואית?
קרוב לודאי שבעת הבדיקה החוזרת אתה מרפה את שריר פי הטבעת ולכן אתה נוגע בצואה פנימית יותר.
כדאי שתדע כי:
א. די בהתנקות חיצונית.
ב. אין חובה לנקות ניקוי פנימי. די בכך שמחוץ לפי הטבעת אין שאריות או רטיבות.
לכן אין שום חובה לבדוק שוב לפני התפילה אם קודם לכן בדקת בדיקה חיצונית שנמצאה נקייה.
בס"ד לכבוד הנהלת ורבני מכון שלזינגר הי"ו בענין הנחת תפילין לחולה שדעתו מבולבלת עליו עקב השפעת ההרדמה שעדיין עליו:חולה ירא שמים שנצרך לעבור ניתוח בהרדמה
i am a 46-year-old single (but looking) woman who had a mastectomy and breast reconstruction after having been diagnosed with breast cancer a little under
לאחר תקופה ארוכה של שימוש באמצעי מניעה הורמונליים (גלולות ,מדבקות,נובורינג) עם תופעות לוואי קשות. הומלץ ע"י הרופאה לעבור להתקן ללא הורמונים. האם יש בעיה הלכתית?
continued question from #3613 The term "Plastination" is a modern technique used in anatomy to preserve bodies or body parts made popular by "Body Worlds".The
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.