יפוי כוח רפואי לאפוטרופוס ואופני קבלת החלטות
שלום לרב, אודה לתשובתך העקרונית ולהפנייה למקורות במשפט העברי בסוגיה המפורטת לקמן:כיום מנסים לקדם בחקיקה, אפשרות למתן הנחיות רפואיות באמצעות ייפוי כוח במקביל למוסד האפוטרופסות המוסדר
בס"ד שלום רב! יש לי 2 בעיות
1. אחרי שאני מסיים שרותים עדין יש לי קצת יציאות (קטנות-טפטופים).
2. אני צריך ללכת לשרותים כל כמה זמן (בשביל "יציאות קטנות"). יוצא שאני יוצא מהתפילה כמה פעמים ומחכה זמן רב, או יוצא שוב כדי לוודא שאכן אני נקי. תפלתי הופכת למשא…
ובסכום השאלות הן:
1. האם אני יכול להתפלל עם מטפחת שתספוג את היציאות?
2. אילו פתרונות הלכתיים יש בדבר? אני מקווה שמקדתי את שאלותיי תודה רבה! על הסבלנות בקריאת המכתב ועל פינוי הזמן
הטיפות מעכבות את התפלה רק אם מרגישים שהן יוצאות. בזמן שהן יוצאות חייבים להפסיק בכל מקום שנמצאים בתפלה כי אז אסור להוציא שום דבר שבקדושה מן הפה או להרהר בהם. אחרי שהן יצאו, מותר להמשיך בתפלה אחרי נטילת ידים. אבל אם אינך מרגיש ביציאתן – די לנגב פעם אחת בגמר הטלת השתן.
חשוב להדגיש כי על פי ההלכה אסור להגזים בחששות לחומרות שההלכה איננה דורשת אותם.
שלום לרב, אודה לתשובתך העקרונית ולהפנייה למקורות במשפט העברי בסוגיה המפורטת לקמן:כיום מנסים לקדם בחקיקה, אפשרות למתן הנחיות רפואיות באמצעות ייפוי כוח במקביל למוסד האפוטרופסות המוסדר
שלום רב לכם מועדים לשימחה….-רציתי לברר נושא חשוב,גיסתי חולה במחלה הידועה ובעוד שבוע עושים השתלת מוח עצם ששמים מאחותה האים כדי לעשות את השתלה,או לא-ועוד
בס"דשלום לכבוד הרב.בהמשך לשיחתנו הטלפונית הערב הרי השאלות:1. בגמ' בערכין (דף י"ט) בקשר לאדם שאמר "משקלי עלי" נכתב שאדם שוקל יותר לפני ארוחת הבוקר מאשר
לרב שלום רב, שמי רענן מכ"ס. החלטתי לשאול שאלה שקשה לי להאמין שיש עליה תשובה.אך לפני השאלה תרשי לי להקדים ולומר מס' מילים. אני ואישתי
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.