פיקוח נפש בהחזרת גופות בשבת
לרב הלפריןשלוםכיצד ניתן לישב בין האמור בספר "רפואה מציאות והלכה" עמוד 31 "ע"פ כללי פקו"נ…חובה לצמצם את הסיכון..גם אם השיקול המבצעי איפשר את דחיית התיקון
בס"ד שלום רב! יש לי 2 בעיות
1. אחרי שאני מסיים שרותים עדין יש לי קצת יציאות (קטנות-טפטופים).
2. אני צריך ללכת לשרותים כל כמה זמן (בשביל "יציאות קטנות"). יוצא שאני יוצא מהתפילה כמה פעמים ומחכה זמן רב, או יוצא שוב כדי לוודא שאכן אני נקי. תפלתי הופכת למשא…
ובסכום השאלות הן:
1. האם אני יכול להתפלל עם מטפחת שתספוג את היציאות?
2. אילו פתרונות הלכתיים יש בדבר? אני מקווה שמקדתי את שאלותיי תודה רבה! על הסבלנות בקריאת המכתב ועל פינוי הזמן
הטיפות מעכבות את התפלה רק אם מרגישים שהן יוצאות. בזמן שהן יוצאות חייבים להפסיק בכל מקום שנמצאים בתפלה כי אז אסור להוציא שום דבר שבקדושה מן הפה או להרהר בהם. אחרי שהן יצאו, מותר להמשיך בתפלה אחרי נטילת ידים. אבל אם אינך מרגיש ביציאתן – די לנגב פעם אחת בגמר הטלת השתן.
חשוב להדגיש כי על פי ההלכה אסור להגזים בחששות לחומרות שההלכה איננה דורשת אותם.
לרב הלפריןשלוםכיצד ניתן לישב בין האמור בספר "רפואה מציאות והלכה" עמוד 31 "ע"פ כללי פקו"נ…חובה לצמצם את הסיכון..גם אם השיקול המבצעי איפשר את דחיית התיקון
אני מתחילה לעבוד כאחות בבי"ח, הובהר לי שיש הרבה דתיות במחלקה לכן אעבוד שבתות ולאו דוקא במשמרת שבת שנגמרת במוצ"ש אלא יותר בערבי שישי שמסתימים
לכב' הרב דר' הלפרין שלום וברכה האם בדיקת פיפל אמורה לגרום טומאה עקב פתה"ק והאם יתכן שבמצבים מסויימים כגון בחלק החיצון של הצואר לא תיגרם
בעזרת ד'שלום הרב מרדכי וכל טובבקשתי בעניין הנובה רינג, כללי הנהגה.עוד, האם יש הנחיות להימנע מבדיקות בהריון, ולמה?שאלתי לגבי בדיקות ההריון באופן כללי, כדי לדעת
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.